Laukos
Lauku sēta

Ar bitēm jau sestajā paaudzē; veiksmīga medus biznesa pieredze0


Krists Ēberliņš ar savas dravas medu
Krists Ēberliņš ar savas dravas medu
Krists Ēberliņš ar savas dravas medu

Lielākā fasētā medus un bišu produktu ražotāja Dienvidkurzemē – Ēberliņu dravas – īpašnieks Krists Ēberliņš
ir bitenieks jau sestajā paaudzē un saimnieko mājās, kur šo arodu kopj jau 160 gadus – saimniecības sākums datēts ap 1857. gadu. Patlaban Krists ir saimnieks 350 bišu saimēm un šogad, turpinot sekmīgu sadarbību ar lauksaimniekiem un zemju īpašniekiem, plāno paplašināt medus bišu ganāmpulku līdz 360 saimēm, sagaidot arī labu medus ražu. Kā portālam laukos.lv atzina saimnieks, par spīti vēlajam pavasarim, Kurzemes pusē bites ir pārziemojušas labi, kas kopumā ļauj raudzīties pozitīvi uz šī gada medus sezonu un Ēberliņu dravas attīstību kopumā.

Ēberliņu drava ir viens no lielākajiem fasētā medus un biškopības produktu ražotājiem Dienvidkurzemē un visā Latvijā. Saimniecība patlaban produkciju piedāvā lielākajos lielveikalos Latvijā, kā arī eksportē uz citām ES valstīm, piemēram, Vāciju, Somiju, Spāniju. Ēberliņu drava, attīstot savas ģimenes biškopības tradīcijas, piedāvā augstvērtīgu dažādu ziedu medu, krēmveida medu, šūnu medu, ziedputekšņus, bišu maizi un vaska sveces.

“Pēdējos gados esam ievērojami attīstījušies – ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu pilnveidojām un modernizējām dravas aprīkojumu un tehnoloģiskos procesus, iegādājoties mūsdienīgu medus sviedi, fasēšanas iekārtu, kā arī polistorola stropus. Arī šogad turpināsim aktīvu darbu savas dravas paplašināšanā – esam radījuši lielisku sadarbības modeli ar vietējiem lauksaimniekiem un citiem zemes īpašniekiem, izvietojot savas bišu saimes uz viņu īpašumiem, kur ieguvēji ir abas puses. Mūsu bites apputeksnē noteiktus kultūraugu veidus, palielinot to ražīgumu un kvalitāti, savukārt mēs iegūstam augstvērtīgu medu, nodrošinot teritoriju sakopšanu, izpļaušanu un uzraudzīšanu. Ne mazāk būtiski ir tas, ka, paplašinot uzņēmuma darbību, mēs spēsim nodrošināt jaunas darbavietas vietējiem iedzīvotājiem,” sacīja jaunais biškopis.

Šogad Ēberliņu drava plāno paplašināties dzimtajā Nīgrandes pusē, iegādājoties jaunas teritorijas bišu stropu izvietošanai, gan izvēršot sadarbību ar vietējiem zemju īpašniekiem. Dienvidkurzemes lielākie biškopji raugās uz darbības izvēršanu Zaņas pagastā un Skrundas novada Nīkrāces pagastā.

Papildus biškopībai, Krists Ēberliņš kopā ar ģimeni aktīvi nodarbojas ar bērnu un jauniešu izglītošanu par biškopja gada darba ciklu, medus bitēm un daudzveidīgo biškopības produkciju. Aroda interesantākās nianses tiek atklātas arī tūristiem no vairākām Eiropas valstīm.

Galerijas nosaukums

Kā atzina Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists Mārtiņš Zemītis, Ēberliņu drava ir lielisks piemērs tam, ka ES finansiāls atbalsts apvienojumā ar pareizo attieksmi, degsmi par darāmo darbu un darba sparu spēj nodrošināt veiksmīgu uzņēmuma darbību. “Esmu gandarīts, ka mums Latvijā ir tādi drosmīgi un apņēmīgi, gados jauni uzņēmēji, kas rāda pozitīvu piemēru dravniecības nozarē Latvijas un visas Eiropas mērogā,” sacīja Zemītis.

Šā gada februārī Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta uzsāktās sabiedrības informēšanas kampaņas investEU mērķis ir parādīt, kāda ir ES ieguldījumu reālā atdeve un ietekme uz projektiem un cilvēkiem. Informāciju par valsts ieguvumiem no ES ieguldījumiem var apskatīt interneta vietnē: https://europa.eu/investeu/home_lv

LA.lv