Laukos
Dārzeņi un augļi

Ar ko ” Dažādais latvietis” labāks par ” Svaigumiņu”? Meklēs čipsu cīņas uzvarētāju 0

Foto – LETA

Latvijas čipsu zīmola “Ādažu Čipsi” konkursā Latvijas iedzīvotāji radījuši vairāk nekā 70 000 jaunas čipsu garšas idejas no kurām SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” žūrija un degustatori meklēja divas labākās garšas ar augstāko potenciālu Latvijas tirgū.

Šobrīd ir noslēdzies konkursa pirmās kārtas fināls, kurā ir iekļuvušas divas nebijušas garšas -“Svaigumiņš”, kuru radījusi Anna Litviņenko un “Dažādais latvietis”, ko izveidojusi Elīna Zaharova, portālu laukos.lv informēja uzņēmuma pārstāve Lineta Mikša.

Annas radītie “Svaigumiņš” čipsi ir ar skābā krējuma, diļļu, svaigā gurķa un mārrutku garšu, savukārt “Dažādais latvietis”, ko izveidoja Elīna, ir ar grilēta cāļa, sinepju un nedaudz medus garšu.

Šobrīd norisinās konkursa otrā kārta, kurā Latvijas iedzīvotāji izlems, kura no abām finālistēm uzvarēs, savā īpašumā iegūstot 1000 eiro naudas balvu.

“Svaigumiņš” čipsu autore A.Litviņenko uzsver – “”Svaigumiņš” pamatā ir mērce, kas sader gandrīz ar visiem mūsu iecienītākajiem ēdieniem – pat vienkārši ar vārītiem kartupeļiem. Tajā apvienots svaigu gurķu un zaļumu pavasarīgais svaigums, mazliet pikantuma un skābā krējuma maigums. Nosaukums ir visu šo garšu un aromātu kombinācija, un lai to vēl vairāk izceltu, arī iepakojumu veidoju zaļganā krāsā.”

Tikmēŗ “Dažādais latvietis” čipsu autore E.Zaharova skaidro: “Mani iedvesmoja ģimene – radīt čipsus ar īstu Latvijas garšu. Tā tapa iesaiņojuma sarkani balti sarkanais dizains, jo paciņai jābūt karoga krāsās, lai to kā suvenīru var vest ārpus Latvijas Bet kāda gan ir Latvijas garša? Taču tad mēs sapratām – tā ir mūsu mājās vismīļākā garša, un tāpēc tā ir mājās saldi pikantā sinepju glazūrā grilēta cāļa garša. Tas ir mūsu mīļākais vakariņu ēdiens. Un tikai tad dzima nosaukums “Dažādais Latvietis”, jo tieši tādi mēs esam – katrs ar savu mīļāko garšu.””

Savukārt “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” attīstības tehnoloģe Maira Apškalēja sacīja, ka kopumā no iesniegtajām idejām Latvijā dominēja gan grilētas gaļas garšas, gan dažādas pikantākas un maigākas piedevas, kā arī marinādes kopā ar visdažādākajiem produktiem.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā. Uzņēmuma produkcija ar zīmolu “Taffel” tiek eksportēta uz Baltijas valstīm, Skandināviju, ASV, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, Kazahstānu un Azerbaidžānu.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
28 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
Foto. Dokumentālās filmas “Dāvids un Goliāts” labdarības seansā
5 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas