Laukos
Atpūta

Ar kustību “Ejam mežā” aicina cilvēkus biežāk doties atpūsties mežā1

Publicitātes foto.

Lai mudinātu iedzīvotājus brīvo laiku veselīgi un aktīvi pavadīt ārpus telpām mežos, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) savas 20 gadu jubilejas ietvaros sākusi kustību “Ejam mežā”.

“Ar kustību vēlamies atgādināt, ka patīkama un veselīga atpūta svaigā gaisā īpaši ierīkotās meža takās un parkos ir turpat netālu un atpūtas iespējas jebkurā sezonā ir neizsmeļamas. Turklāt latvieši attiecībā uz atpūtu mežā ir vieni no pašiem brīvākajiem Eiropā. Pat vairums privāto mežu ir brīvi izstaigājami ikvienam iedzīvotājam,” norādīja LVM pārstāvis Tomass Kotovičs.

“Ja esi iemūžinājis savu atpūtas mirkli mežā, sēņojot, ogojot vai vienkārši pastaigājoties, un ievietojis to sociālajos tīklos, aicinām ierakstam pievienot mirkļbirku #ejammežā, tādā veidā mudinot arī citus izbaudīt iespēju atpūsties sakoptā mežā, neko nemaksājot. “Latvijas valsts meži” apsaimnieko vairāk nekā 360 atpūtas vietas mežos visā Latvijā – ielūkojies interaktīvajā kartē interneta portālā www.www.mammadabakarte.lv/ un izvēlies visatbilstošāko vietu atpūtai,” informēja uzņēmumā.

Pavadītais laiks mežā ir vērtīgs cilvēka fiziskajai un garīgajai veselībai – to pierāda gan neskaitāmi pētījumi, gan arī ārstu rekomendācijas. Meža pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību novērtē arī ģimenes ārste, Latvijas Ārstu biedrības prezidente un kustības “Ejam mežā” vēstnese Ilze Aizsilniece. “Došanās mežā ir ļoti vienkāršs meditācijas veids, kas palīdz sakārtot cilvēka nervu sistēmu. Tas ir arī svaigs gaiss un skābeklis, kas ir absolūti nepieciešams mūsu šūnām. Turklāt mežā ir iespēja pabūt ar sevi, kas arī ir bezgala svarīgi mūsdienu skrējienā,” atzina Aizsilniece.

Viņai piekrīt arī psihoterapijas speciāliste Dace Caica: “Mežs ir brīnišķīga vieta, kur ir iespēja apstāties. Dinamiskajiem latviešiem, kuriem ir simt un viens darbs un doma, – ienākot mežā, ir iespēja to visu nolikt nost. Varam būt lepni, ka dzīvojam tādā valstī, kur meži ikvienam ir tik pieejami.”

Kustībā “Ejam mežā” iesaistījies arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs, televīzijas raidījumu vadītājs Armands Simsons un “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” ētera personība Karmena Stepanova.

LA.LV Aptauja

Vai piedalīsieties akcijā "Ejam mežā"?

  • Jā, parasti atbalstu šāda veida akcijas.
  • Nē, nav tam laika.
  • Varbūt, ja pastaigas laikā tuvumā gadīsies mežs.

LVM kopš dibināšanas 1999. gadā, īstenojot ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, valsts un pašvaldību budžetos iemaksājusi 1,05 miljardus eiro. Saimnieciskā darbība veikta, kopjot un atjaunojot mežus, gādājot par vides aizsardzību, rekreāciju un koksnes pieaugumu. LVM apsaimniekotajos mežos izkoptas jaunaudzes 536 tūkstošu hektāru platībā, kā arī atjaunoti 227 tūkstoši hektāri meža. LVM investē mežu attīstībā, tai skaitā arī autoceļu būvē, tiltu celtniecībā, meliorācijas sistēmu atjaunošanā. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos koksnes daudzums pieaug par 12 miljoniem kubikmetru.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
45 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas