Laukos
Bizness

Ar “Swedbank” finansējumu “Dobeles dzirnavnieks” būvēs 15 jaunus graudu torņus0

Lai uzlabotu Latvijas zemnieku izaudzēto graudu pieņemšanu, uzglabāšanu un pārstrādi, 2018.gadā AS “Dobeles dzirnavnieks” īstenos vērienīgu projektu 15 jaunu graudu uzglabāšanas torņu būvniecībai un kaltes izveidei, informē bankas pārstāvji.

Uzņēmumā pašlaik ir divi elevatori un pieci graudu uzglabāšanas torņi ar kopējo kapacitāti 160 tūkstoši tonnu. Plānotais projekts paredz 12 jaunu graudu torņu būvniecību, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 54 000 tonnu, trīs mitro graudu torņu būvniecību, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 10 000 tonnu, kā arī jaunas graudu kaltes izbūvi.

Projekta rezultātā ievērojami tiks palielināta ne tikai graudu uzglabāšanas jauda, bet arī par aptuveni 30% efektivizēts graudu pieņemšanas process, kas aktīvākajā kulšanas sezonā nozīmē mazākas rindas un ātrāku izbēršanos zemniekiem.

Graudu uzglabāšanas torņu projekta investīcijas ir aptuveni 4,1 miljoni eiro no kuriem 3.5 miljoni eiro ir “Swedbank” piešķirtais finansējums. Papildus tam “Dobeles dzirnavnieks” iesniedzis projektu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai, kā arī ieguldīs paša uzņēmuma līdzekļus. Kopējās investīcijas projektos, kas saistīti ar graudu pieņemšanu, pirmapstrādi un uzglabāšanu 2018. gada laikā plānotas līdz 8 miljoniem eiro.

“Pateicoties esošo ražotņu modernizācijai, jaunu ražotņu izveidei un efektīvai noieta tirgu apgūšanai, pēdējo gadu laikā esam dinamiski audzējuši graudu pārstrādes apjomus. Paredzam, ka šogad pārstrādāsim vairāk nekā 250 000 tonnu graudu. Tāpēc turpinām uzlabot graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un pirmsapstrādes procesus, jo efektīva kvalitatīvu izejvielu nodrošināšana ir mūsu ražošanas pamats,” norādīja “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

“”Dobeles dzirnavnieks” ir vadošais Latvijas graudu pārstrādes uzņēmums. Esam gandarīti, ka kopīgā sadarbības projektā būs iespēja uzlabot graudu pārstrādes procesu, pilnveidojot sadarbību ar Zemgales un visas Latvijas lauksaimniekiem, gan arī stiprinot “Dobeles dzirnavnieka” konkurētspēju vietējā un starptautiskajā tirgū, ” saka “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas datiem ar graudaugu audzēšanu 2016. gadā Latvijā nodarbojās vairāk nekā 23 tūkstoši saimniecību. Latvijā kopumā arī pieaug labības platības – 2016. gadā ar graudaugiem bija apsēti 716 tūkstoši hektāru, kas ir par 43,6 tūkstošiem hektāru jeb 6,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā, redzams Centrālās statistikas pārvaldes datos.

“Dobeles dzirnavnieks” 2017.gadā sadarbojās ar 660 graudu piegādātājiem, no kuriem 95% bija vietējie lauksaimnieki.

“Swedbank” 2017.gadā finansējumā lauksaimniekiem izsniegusi vairāk nekā 100 miljonus eiro, savukārt ražotājiem – vairāk nekā 75 miljonus eiro.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv