Laukos
Politika

Arī nākamgad būs jaunas “Bordo” un “Zaļās” karotītes0

“Zaļās karotītes” produkti. Foto-LETA

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) arī nākamgad turpinās attīstīt pārtikas kvalitātes zīmes “Bordo karotīte” un “Zaļā karotīte”, komentējot 2018.gada plānus, sacīja padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“LPUF turpina un turpinās attīstīt Nacionālo pārtikas kvalitātes shēmu jeb “Zaļo karotīti” un “Bordo karotīti”, pateicoties kurām vietējie uzņēmēji var gūt papildu priekšrocības valsts un pašvaldību iepirkumos,” teica Šure.

Viņa pastāstīja, ka šobrīd “Zaļās karotīte” ir piešķirta vairāk nekā 450 produktiem, bet “Bordo karotīte – līdz aptuveni 240 produktiem.

Pēc Šures teiktā, LPUF nākamgad turpinās strādāt pie dažādiem projektiem, lai palīdzētu Latvijas pārtikas ražotājiem attīstīt jaunus produktus, iekarot jaunus eksporta tirgus un veicinātu vietējo produktu noietu Latvijā. Piemēram, jau šobrīd Pārtikas produktu kvalitātes klasterī aktīvi darbojas 35 vietējie uzņēmumi, kuriem LPUF palīdz ar ārvalstu partneru meklēšanu un tirdzniecības vizīšu organizēšanu.

Savukārt Latvijas Pārtikas kompetences centrā darbojas vairāk nekā 20 uzņēmumi, kas strādā pie jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanas, lai uzlabotu savu konkurētspēju.

Kā ziņots, “Zaļā” karotīte tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām, savukārt “Bordo” karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var būt importētas.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.

LA.lv