Laukos
Mežsaimniecība

Arī šogad no valsts mežiem atļauts pārvest vienu eglīti Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai0

Foto LETA

Lai gan citviet Eiropā šāda iespēja netiek dota, VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) apsaimniekotajos mežos iedzīvotājiem arī šogad personiskām vajadzībām Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai atļauts nocirst vienu eglīti, informē uzņēmumā.

Lai nenodarītu mežam kaitējumu, kā jau ierasts, jāievēro daži priekšnoteikumi, kādās vietās, kā un kādu eglīti cirst.

Eglīti bez maksas drīkst cirst tikai LVM apsaimniekotajā mežā, bet aizliegts – publiskajos dabas parkos un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas atzīmētas ar ozollapas attēlu uz zaļa fona, kā arī jāuzmanās, vai taka nav ievedusi citu īpašnieku mežā.

Kad vieta atrasta, izmantojot mobilo aplikāciju “LVM Meža karte” vai arī apmeklējot mājaslapu www.mammadabakarte.lv, jāizvēlas eglīte, kas aug ceļa vai grāvja malā, uz stigām, zem elektrolīnijām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem.

Cērtot eglīti, jāievēro, ka tās celma caurmērs jeb diametrs nedrīkst būt lielāks par 12 centimetriem, bet eglītes augstums nedrīkst pārsniegt trīs metrus. Eglīte jāzāģē līdz ar zemi, lai novērstu iespēju, ka uz augstā celma var savainoties meža dzīvnieki.

LVM arī norāda, ka LVM vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā var iegādāties jebkuru no LVM kokaudzētavās pieejamajām egļu šķirnēm, kas ieaudzētas podiņos. Patlaban vēstniecībā var iegādāties, piemēram, Kanādas egli, Frēzera egli, parasto egli, Aso egli, Serbijas egli un citas.

Tāpat LVM atgādina, ka pēc svētkiem eglītes zarus var izmantot, lai dārzos piesegtu, piemēram, rozes. Arī pilsētā par eglīti var parūpēties, augumā garākās egles sagarinot un piedāvājot cilvēkiem, kuriem mājās ir malkas apkure.

LA.lv