Laukos
Politika

Arī Ventspils novads lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā0

Foto LETA, I.Soikāns

Ventspils novada pašvaldība lūdz izsludināt novadā ārkārtas situāciju saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

“Mēs papildus esam saņēmuši vēstuli no Ventspils novada pašvaldības ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju,” sacīja Muceniece, piebilstot, ka ZM par to drīzumā informēs Krīzes vadības padomi.

Vienlaikus viņa piebilda, ka par ārkārtas situācijas izsludināšanu attiecīgajā novadā vēl būs jālemj Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdē, un pēc tam Ministru kabinetam.

Viņa sacīja, ka, neskaitot Ventspils novada pašvaldību, citas pašvaldības pēdējās dienās nav vērsušās ZM ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju.

Jau ziņots, ka arī Vecumnieku novada dome pieprasīs Ministru kabinetam izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā Vecumnieku novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Novada domes deputāti bija sasaukuši ārkārtas sēdi, lai izskatītu Vecumnieku novada lauku attīstības konsultantu iesniegumu “Par ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā”, jo septembrī un oktobrī ilgstošās lietavas padarījušas neiespējamu labības kulšanu, dārzeņu novākšanu un ziemāju iesēšanu.

Patlaban ārkārtas situācija lauksaimniecības jomā ilgstošo lietavu un plūdu radītās situācijas dēļ izsludināta 29 novados, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.

Kā atbildīgā institūcija par darbību koordināciju ārkārtas situācijas laikā noteikta ZM.

LA.lv