Laukos
Bizness

Ārvalstu tirgos Latvijas zivis lielā cieņā0

Foto-Dainis Bušmanis

Ārvalstu tirgos ir pieprasījums pēc Latvijas zivīm, par ko liecina fakts, ka pērn vietējie zvejnieki eksportēja 114 000 tonnas zivju uz 45 valstīm, sacīja Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits.

Produkcija tiek realizēta galvenokārt Eiropas valstīs, un kvalitātes ziņā Latvijas zvejnieku produkcija šajā reģionā ir konkurētspējīga.

Zvejnieki arvien vairāk iegulda pārstrādē, tādējādi radot produkcijai pievienoto vērtību, jo ierobežotās zvejas kvotas liedz kāpināt realizācijas apmērus eksporta tirgos. “Šogad pilnībā apgūsim nozvejas kvotas. Cik ļauts, tik zvejojam. Katra firma mēģina dabūt maksimālo labumu no nozvejotajā zivīm, veicot pirmapstrādi, zivis sālot, saldējot un citādi apstrādājot,” teica Voits.

Ražotāju organizācija šā gada beigās nodos ekspluatācijā saldētavu ar sešām atsevišķām kamerām, kurā varēs uzglabāt 4500 tonnu zivju. Savukārt nākamvasar biedrība cer nodot ekspluatācijā zivju proteīna un eļļas rūpnīcu.

“Zvejnieki šogad ar savu stendu bija izstādēs Briselē un Ķīnā, bet oktobra sākumā devāmies uz zivsaimniecības izstādi Spānijas pilsētā Vigo. Zvejnieki brauc uz dažādām izstādēm un meklē sadarbības partnerus. Ja kur eksports samazinās, meklējam vietā citu valsti, lai noturētu esošo līmeni,” teica Voits.

Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija dibināta 2004.gadā un tās mērķi ir zivju tirdzniecības apstākļu uzlabošana organizācijas biedriem, kā arī cenu stabilizācija, piedāvājuma koncentrācijas palielināšana, nozvejas plānu un programmu izstrāde.

LA.lv