Laukos
Bizness

Asociācija: Kokapstrādātāju galvenie izaicinājumi šogad būs izejmateriālu un darbaspēka pieejamība 0

Foto LETA

Latvijas kokapstrādātāju šā gada galvenie izaicinājumi būs izejmateriālu un darbaspēka pieejamība, sacīja Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts.

“Šā gada izaicinājumi būs resursu pieejamība laika apstākļu dēļ, kā arī resursu pieejamība novecojušā meža tehnikas parka dēļ,” sacīja Bukonts.

Viņš paskaidroja, ka šā gada pirmajos mēnešos bija lielas problēmas ar izejmateriālu resursu pieejamību mežizstrādes darbiem nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Minētās situācijas dēļ arī apaļkoksnes cenas būtiski pieauga. Lai arī patlaban, ņemot vērā sala iestāšanos, izejmateriāli kļuvuši pieejamāki, laika apstākļus turpmāk ir grūti prognozēt.

Vēl viena problēma ir mežistrādes darbu veicēju novecojušais tehnikas parks. “Kokapstrādātājiem pašiem nepieder mežizstrādes tehnika. Tā pieder pakalpojumu sniedzējiem un tirgus situācija ir ne pārāk spoža, lai viņi varētu atļauties investēt jaunā tehnikā,” skaidroja Bukonts. Līdz ar to kokapstrādātājiem arī labos laika apstākļos izejmateriāli ne vienmēr ir pieejami pietiekamā apjomā, lai būtu iespējams strādāt ar maksimālo jaudu.

“Latvijas koks” izpilddirektors piebilda, ka vēl viens nozares uzņēmuma izaicinājums ir darbaspēka trūkums, jo kokapstrādātājiem tāpat kā citiem lielajiem ražošanas uzņēmumiem trūkst kvalificēta darbaspēka, kas spētu uzturēt ražošanas līnijas darba kārtībā.

Jau ziņots, ka “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums 2017.gadā sasniedza 513 miljonus eiro, kas ir 7% pieaugums salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas