Bizness, Kokapstrāde

Asociācija: Kokapstrādātāju galvenie izaicinājumi šogad būs izejmateriālu un darbaspēka pieejamība

Latvijas kokapstrādātāju šā gada galvenie izaicinājumi būs izejmateriālu un darbaspēka pieejamība, sacīja Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts.

“Šā gada izaicinājumi būs resursu pieejamība laika apstākļu dēļ, kā arī resursu pieejamība novecojušā meža tehnikas parka dēļ,” sacīja Bukonts.

Viņš paskaidroja, ka šā gada pirmajos mēnešos bija lielas problēmas ar izejmateriālu resursu pieejamību mežizstrādes darbiem nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Minētās situācijas dēļ arī apaļkoksnes cenas būtiski pieauga. Lai arī patlaban, ņemot vērā sala iestāšanos, izejmateriāli kļuvuši pieejamāki, laika apstākļus turpmāk ir grūti prognozēt.

Vēl viena problēma ir mežistrādes darbu veicēju novecojušais tehnikas parks. “Kokapstrādātājiem pašiem nepieder mežizstrādes tehnika. Tā pieder pakalpojumu sniedzējiem un tirgus situācija ir ne pārāk spoža, lai viņi varētu atļauties investēt jaunā tehnikā,” skaidroja Bukonts. Līdz ar to kokapstrādātājiem arī labos laika apstākļos izejmateriāli ne vienmēr ir pieejami pietiekamā apjomā, lai būtu iespējams strādāt ar maksimālo jaudu.

“Latvijas koks” izpilddirektors piebilda, ka vēl viens nozares uzņēmuma izaicinājums ir darbaspēka trūkums, jo kokapstrādātājiem tāpat kā citiem lielajiem ražošanas uzņēmumiem trūkst kvalificēta darbaspēka, kas spētu uzturēt ražošanas līnijas darba kārtībā.

Jau ziņots, ka “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums 2017.gadā sasniedza 513 miljonus eiro, kas ir 7% pieaugums salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

Pievienot komentāru