Laukos

Asociācija: Latvijas kokapstrādātājiem patlaban sokas labi0

Saplāksnis. Foto: LETA

Latvijas kokapstrādātājiem patlaban, pateicoties sausajam laikam, nav problēmu ar izejmateriālu pieejamību un arī apaļkoksnes cenas ir augstākas nekā pērn attiecīgajā laika periodā, līdz ar to nozarei sokas samērā labi, atzina Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts.

Viņš teica, ka tādējādi joprojām saglabājas iepriekšējā prognoze, ka “Latvijas koks” biedru kopējais apgrozījums šogad varētu pieaugt par 7-8% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Tas izdosies, neraugoties uz nozarei nelabvēlīgajiem laika apstākļiem šā gada sākumā, kā dēļ kokapstrādātājiem bija lielas problēmas ar resursu pieejamību.

Bukonts atzīmēja, ka informācija par “Latvijas koks” biedru kopējo apgrozījumu šā gada sešos mēnešos būs pieejama tikai augustā.

“Latvijas koks” izpilddirektors piebilda, ka nozares uzņēmuma izaicinājums joprojām ir darbaspēka trūkums, jo kokapstrādātājiem tāpat kā citiem lielajiem ražošanas uzņēmumiem trūkst kvalificēta darbaspēka.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

LA.lv