Laukos
Dārzeņi un augļi

Asociācija: Smiltsērkšķu cenas šogad saglabājušās iepriekšējā gada līmenī0

Foto: Valdis Semjonovs

Smiltsērkšķu cenas šogad saglabājušās iepriekšējā gada līmenī un kopumā ir stabilas, sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas pārstāvis no Smiltsērkšķu audzētāju apvienības Andrejs Brūvelis.

“Globāli tirgū cenu līmenis turas stabils,” sacīja Brūvelis, piebilstot, ka vidējā smiltsērkšķu cena svārstās no 1,70 līdz 2,50 eiro par kilogramu atkarībā no ogu kvalitātes. Viņš teica, ka Latvijā audzētās ogas ir kvalitatīvas, līdz ar to par tām maksā augstāku cenu.

Pēc viņa teiktā, lai arī no klimatisko apstākļu viedokļa smiltsērkšķus var audzēt visā Eiropā un atšķiras vienīgi šķirnes katrā no audzēšanas reģioniem, tirgū pamatā ir Baltijā audzētās augstākas kvalitātes ogas un Rumānijā audzētās zemākas kvalitātes ogas. Latvijas agrāko konkurenti smiltsērkšķu audzēšanā – Vāciju – ir izkonkurējusi Rumānija, jo abās valstīs audzētājām ogām kvalitāte ir līdzvērtīga, bet Rumānijā tās ir lētākas.

Tikmēr tādās valstīs, kur šīs ogas ir pieprasītas, piemēram, Francijā smiltsērkšķus neaudzē. Somijā, kur bijuši mēģinājumu smiltsērkšķus audzēt, secināts, ka šajā valstī audzētu ogu pašizmaksa ir augstāka darbaspēka izmaksu dēļ, līdz ar to smiltsērkšķu audzēšanai komerciālos nolūkos tur atmests ar roku.

LA.lv