Dārzeņi un augļi, Dārzeņkopība

Asociācija: šogad kartupeļu raža būs mazāka nekā pērn

Šogad kartupeļu raža Latvijā būs mazliet mazāka nekā pērn, un līdzšinējo laika apstākļu dēļ uz rekordražām nevar cerēt, aģentūrai BNS teica Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Rekordražas šogad noteikti nebūs. Raža būs vidēja, nedaudz mazāka kā pērn,” teica Kraukle.

Viņa norādīja, ka raža šogad būs mazāka, jo bija pārlieku maz mitruma jūnijā, līdz ar to aizmetās mazāk bumbuļu. Savukārt patlaban kartupeļu attīstību ierobežo kartupeļu lakstu puves izplatība, kuru ir grūti ierobežot ne tikai bioloģiski, bet arī konvencionāli audzētajos kartupeļu laukos – lietus dēļ uz lauka ir sastājies ūdens un kartupeļus ir grūti miglot.

Kraukle piebilda, ka lakstu puves izplatība ir problēma visā Latvijā. “Lakstu puve ir visur, nav nevienas vietas, kuru tā spēcīgi neapdraud,” teica Kraukle. Vienlaikus viņa piebilda, ka pagaidām ir grūti izvērtēt, vai bioloģisko kartupeļu, kuri ir mazāk aizsargāti pret kartupeļu lakstu puvi, raža būs mazāka nekā pērn. Kartupeļu turpina attīstīties, tāpēc to varēs izvērtēt vēlāk.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru