Laukos
Gaļa un zivis

Asociācija: Zvejniekiem ar nozvejas kvotām pērn gājis labi0


Svaigas reņģes.
Svaigas reņģes.
Foto – LETA

Latvijas zvejnieki pērn reņģu un brētliņu nozvejas kvotu apguvuši gandrīz pilnībā jeb 99% apmērā, savukārt mencu nozvejas kvota izpildīta 52% apmērā, sacīja Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Latvijas zvejnieki mencu nozvejas kvotu pagājušajā gadā apguvusi labāk nekā vidēji Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Pēc Voita skaidrotā, pilnībā apgūt mencu nozvejas kvotas liedz no zvejniekiem neatkarīgi faktori, tostarp roņu skaita palielināšanās un mencu skaita samazināšanās. Atbilstoši Baltijas jūras vides aizsardzības komisijas datiem mencas ieņem nozīmīgu lomu roņu barībā, tāpat roņi mencu populācijā ir ievazājuši šīm zivīm kaitīgu vīrusu. Turklāt mencas pēdējos gados kļuvušas fiziski vājākas, kas veicina to skaita samazināšanos.

Tajā pašā laikā Voits atzina, ka mencu skaita un to nozvejas samazināšanās Latvijas zvejniecības sektoru nākotnē būtiski neietekmēs, jo tā nav Latvijas zvejniekiem būtiskākā zivju populācija. Vienlaikus turpinās samazināties uzņēmumu skaits, kuri orientējas vienīgi uz mencu zveju.

Latvijas zvejniekiem sekmējas ar produkcijas realizāciju ārvalstīs – produkcija tiek eksportēta uz 45 valstīm, tostarp galvenokārt Eiropas valstīs.

Voits prognozēja, ka arī šogad Latvijas zvejnieki apgūs reņģu un brētliņu nozvejas kvotu. Pēc viņa teiktā, Latvijas zvejniekiem šis gads ir iesācies samērā labi.

Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija ir dibināta 2004.gadā un tās mērķi ir zivju tirdzniecības apstākļu uzlabošana organizācijas biedriem, kā arī cenu stabilizācija, piedāvājuma koncentrācijas palielināšana, nozvejas plānu un programmu izstrāde. Tāpat Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija palīdz biedriem iekārtu modernizācijā un darbības veikšanā, kā arī kontrolē organizācijas biedru veicamo zvejniecību, regulē organizācijas biedru nozvejas kvotas un īsteno citus zvejniekiem svarīgus pasākumus.

LA.lv