Laukos
Bizness

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis vidēji par 10%0

Foto LETA

Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums šogad deviņos ir palielinājies vidēji par 10% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, sacīja asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts.

“Vidēji apgrozījums pieaudzis par 10%. Ir tādi uzņēmumi, kuriem apgrozījums audzis mazākā mērā – par 3%, bet ir tādi, kuriem bijis lielāks pieaugums,” teica Bukonts.

Viņš piebilda, ka tiem uzņēmumiem, kas izteikti orientējas uz Apvienotās Karalistes tirgu, šogad deviņos mēnešos klājies grūtāk. Tomēr viņš pagaidām atturējās komentēt, vai tas ir Apvienotās Karalistes lēmuma izstāties no Eiropas Savienības radītās nenoteiktības, vai arī citu faktoru dēļ.

Bukonts piebilda, ka salīdzinoši ar citiem kokapstrādes nozares uzņēmumiem labāk klājoties plātņu ražotājiem. Neraugoties uz Krievijas tirgus aizvēršanos, šiem uzņēmumiem ir pietiekami daudz klientu Ziemeļu valstīs.

Asociācijas izpilddirektors prognozēja, ka 2017.gadā “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums kopvērtējumā varētu pieaugt par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

“Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi

LA.lv