Laukos
Tehnika

ASV tirgū parādījies pirmais elektrotraktors0

Publicitātes foto.

Kompānija Solectrac (ASV) izstrādājusi elektrotraktoru, kas jau tiek tirgots ASV. 2017.gadā kompānija vēstīja, ka 2018.gadā saražos 10 elektrotraktorus, bet nākamajos gados to ražošanu desmitkāršos.

Traktoram ir liela apjoma akumulators un elektriskais dzinējs ar paaugstinātu griezes momentu. Traktora svars – divas tonnas. Akumulatora kalpošanas laiks – līdz 10 gadiem. Elektromotora jauda – 18,5 kW jeb 25 ZS. Taču traktors savu ražīgumu var palielināt līdz 50 ZS.

Elektrotraktors bez apstājas var strādāt 5–8 stundas. Papildu akumulators, kas izvietots aizmugures šarnīrā, darba laiku var pagarināt.

Baterijas uzlādei nepieciešamas trīs stundas, vai arī lēna tās uzlāde var notikt nakts laikā. Akumulatoru vadības sistēma nodrošina bateriju aizsardzību uzlādes laikā.

Elektrotraktoram ir četrpakāpju pārnesumu kārba, un tas var attīstīt ātrumu līdz 32 km/h. Maksimālā aizmugures pakares noslodze – 450 kg.

Elektrotraktoram ir aizmugures piedziņa, bet kompānija plāno ražot pilnpiedziņas traktorus, jau sākot ar 2019. gada rudeni.

Pasaules tirgū traktors nonākšot 2020. gadā. Taču šāgada rudenī tirgū parādīšoties frontālais iekrāvējs traktoram, kas izmantos elektriskos dzinējus.

Elektrotraktora priekšrocības – klusa gaita, nulle emisiju, mazi ekspluatācijas tēriņi, nav nepieciešama degviela.
Vairāk par tehnikas jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops augusta numurā

 

LA.lv