Laukos
Politika

Atbalstam investīcijām zivsaimniecībā no šodienas pieejami vairāk nekā 14 miljoni eiro 0

Lauku atbalsta dienests (LAD) šodien sāk pieņemt projektu iesniegumus vairākos pasākumos, kuros atbalsts tiek sniegts investīcijām uzņēmējdarbībai zivsaimniecībā par kopumā vairāk nekā 14 miljoniem eiro.

Zemkopības ministrijā informē, ka no šodienas sāksies projektu iesniegumu pieņemšana septiņos pasākumos, kuros atbalsts tiek sniegts investīcijām uzņēmējdarbībai zivsaimniecībā.

Latvijas zvejniecības uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam investīcijām zvejas kuģos, lai uzlabotu zvejnieku drošību un veselību, kā arī zvejas rīku selektivitātes uzlabošanai, nozvejas izkraušanas nodrošināšanai, nevēlamās nozvejas apstrādei, kā arī nozvejas un zvejas rīku pasargāšanai no jūras zīdītāju nodarītiem bojājumiem. Zvejniecības projektu īstenošanas projektu iesniegumu kārta būs atvērta līdz 29. jūnijam. Programmu finansējums ir attiecīgi 259 316 eiro un 200 000 eiro.

Akvakultūras uzņēmumiem līdz 29. jūnijam pieejami astoņi miljoni eiro karpu, foreļu, zandartu, ālantu, sterletu, līdaku, līņu, samu, storu, pāliju, garneļu un vēžu audzēšanas attīstībai. Citu akvakultūras dzīvnieku sugu audzēšanai atbalstu piešķirs, ja zinātniska institūcija veikusi neatkarīgu tirgus pētījumu, kurā pierādīta attiecīgo sugu akvakultūras produkcijas ilgtspēja un perspektīvas noieta tirgos. Zvejas produktu apstrādes uzņēmumiem būs pieejami astoņi miljoni investīcijām būvēs un iekārtās nozvejas apstrādei, kas īpaši svarīgi ir ražošanas pārorientācijā uz jauniem produkcijas noieta tirgiem.

Akvakultūrā strādājošo jaunu zināšanu iegūšanai un esošo papildināšanai, kā arī labās prakses apmaiņai, līdzīgi kā 2017. gadā, būs nodrošināts atbalsts zinātniskajām institūcijām bezmaksas konsultāciju nodrošināšanai akvakultūras uzņēmumiem. Pasākums jau guvis ievērojamu atsaucību akvakultūras uzņēmumos, jo sekmē ražošanas efektivitātes paaugstināšanu.

Savukārt zinātniskās institūcijas līdz 3.aprīlim var pieteikties minēto aktivitāšu īstenošanai. Akvakultūras uzņēmumi informāciju par atbalstītajām zinātniskajām institūcijām varēs iegūt LAD tīmekļa vietnē, bet detalizētāku informāciju par konkrētām plānotajām aktivitātēm – attiecīgo zinātnisko institūciju tīmekļa vietnēs.

2018.gadā būs pieejams atbalsts viens miljons eiro zivsaimniecības biedrībām un zinātniskajām institūcijām zivsaimniecības uzņēmumu dalības starptautiskajās izstādēs nodrošināšanai, zivsaimniecības uzņēmumu un produktu sertificēšanai, produkcijas izsekojamībai un marķējuma nostiprināšanai. Šāda veida pasākumi sekmē zivsaimniecības produkcijas noieta tirgus paplašināšanos un līdz ar to arī uzņēmumu konkurētspējas pieaugumu.

Līdz 29. jūnijam divu miljonu eiro atbalsts būs pieejams inovāciju izstrādei zivsaimniecībā. Nozares nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar zinātniskajām institūcijām var pieteikties atbalstam jaunu vai ievērojami uzlabotu produktu, aprīkojuma, procesu izstrādei zivsaimniecībā ar mērķi radīt pievienoto vērtību zivsaimniecības produktiem, attīstīt ilgtspējīgas ražošanas metodes, ražošanas procesu efektivitātes paaugstināšanai, ietekmes uz vidi samazināšanai u.tml.

Arī 2018. gadā turpināsies projektu iesniegšana sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošanai. Līdztekus atbalstam uzņēmējdarbībai, darbību dažādošanai, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un citām aktivitātēm piekrastes teritorijās no 1. februāra līdz 30. aprīlim zivsaimniecības vietējām rīcības grupām ir iespēja iesaistīties arī starpteritoriālos un starpvalstu sadarbības projektos. Šogad LAD atzītām zvejas produktu ražotāju organizācijām būs iespēja īstenot ražošanas un tirdzniecības plānos ietvertās darbības, kā arī saņemt atbalstu par 2017. gadā veikto zvejas produktu uzglabāšanu cenu stabilizēšanas nolūkā.

No 5. marta līdz 3. aprīlim zvejnieku biedrībām un ostu pārvaldēm būs iespēja pieteikties atbalstam zvejniekiem nepieciešamo investīciju veikšanai ostās. Zvejniecības darbību efektivizēšanai ostās būs pieejami 4,67 miljoni eiro. Savukārt no 3. aprīļa dīķsaimniecības varēs pieteikties kompensējošam maksājumam par paaugstinātu vides prasību ievērošanu akvakultūras produkcijas ražošanā.

Jau ziņots, ka Latvijas zivsaimniekiem 2018. gadā Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) Rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gadam kopumā būs pieejams vairāk nekā 30 miljonu eiro finansējums modernizācijai, ražošanas attīstībai un jaunu zināšanu ieguvei.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas