Laukos
Politika

Biznesa mentori Lietuvas pierobežā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels.com

Noslēgumam tuvojas Biznesa mentoru tīkla izveide (BMT) Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības projektā “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”, par ko tieši atbildīgs ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Kopumā mentoru tīkla izveidē iesaistījušies četri partneri no Latvijas un trīs no Lietuvas. LLKC jau apmācījis 101 potenciālo mentoru, no tiem 66 kļuvuši par biznesa mentoru tīkla dalībniekiem.

Zemgales plānošanas reģions un Aizkraukles uzņēmējdarbības centrs apmācījis 29 dalībniekus, no kuriem 17 kļuvuši par mentoriem. Savukārt Lietuvā šajā tīklā jau iesaistījušies 32 uzņēmēji un konsultanti.

No Latvijas biznesa mentoru tīklā iesaistītajiem uzņēmējiem apmēram puse darbojas lauksaimniecībā – ir pārstāvēta gan dažādu lauksaimniecības dzīvnieku audzēšana, sākot no bitēm līdz putniem un zirgkopībai, gan arī augkopības nozares. Daļa mentoru darbojas biznesa konsultāciju nozarē, ir pārstāvētas arī tirdzniecības, mājražošanas, tūrisma un ēdināšanas nozares.

Lietuvas mentori savukārt vairāk pārstāv dažādas pakalpojumu nozares – no w līdz personālvadībai, kā arī skaistumkopšanas un tirdzniecības jomas uzņēmēji. Tomēr LLKC Biznesa mentoru tīkla projekta vadītāja Inita Krivašonoka uzsver, ka visu pieprasīto nozaru mentoru vēl nav. “Šobrīd mums ir pieteikumi no četriem pieredzes pārņēmējiem, kuri vēlas darboties ar digitālo druku, sietspiedes apdruku, šūšanas pakalpojumiem, ir arī izteikta vēlme izveidot multifunkcionālo parku – šīm jomām mentori vēl jāatrod.”

Pēc apmācību beigām mentoru tīklu turpmāk koordinēs LLKC, kura uzdevums būs organizēt mentoru un pieredzes pārņēmēju kopīgos pasākumus, mācības un citas aktivitātes, kas veicinātu tīklošanos, savstarpēju komunikāciju un atbalstu.

LA.lv