Laukos
Mežsaimniecība

Atbildīgie dienesti: Efektīvāku meža ugunsgrēku dzēšanu kavē sliktie sakari un tehnikas trūkums0

Foto-Edijs Pālens/LETA

Efektīvāku meža un purvu ugunsgrēku dzēšanu kavē sliktie sakari, atbilstošs tehnikas un personāla trūkums, šādu nostāju šodien Saeimā pauda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Valsts mežu dienesta (VMD) pārstāvji.

VUGD, izanalizējot šogad notikušos lielos meža un purva ugunsgrēkus, secinājis, ka dienesta organizācija ļauj maksimāli īsā laikā mobilizēt darbiniekus no visiem reģioniem, stāstīja VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs.

Dienesta skatījumā, šogad veiksmīgi uzņemti starptautiskās palīdzības sniedzēji no Baltkrievijas, turklāt baltkrievi helikoptera izmantošanu piedāvājuši bez maksas, bijis tikai jāsedz uzpildes, izmitināšanas un tamlīdzīgas izmaksas.

VUGD secinājis, ka efektīvākai meža un purva ugunsgrēku dzēšanai nepieciešama visurgājēju tehnika. “Ir nepieciešama speciāla tehnika, lai varētu piekļūt ugunsgrēka vietām, proti, visurgājēji, kvadracikli un traktortehnika,” norādīja Grīnbergs.

VUGD uzskata, ka nepieciešams risināt jautājumu par sakaru pārklājumu spēju palielināšanu, jo viena no problēmām šādos ugunsgrēkos bijis vājš mobilo telefonu un radiosakaru zonas pārklājums. Tā rezultātā ir apgrūtināta informācijas apmaiņa un lēmumu pieņemšana. “Sakari mūsu valstī ir diezgan labi, īpaši pilsētās, taču purvos un mežos pārklājums nav labs un tas traucē ātri sazināties,” norādīja VUGD pārstāvis.

Tāpat dienests secinājis, ka nepieciešams iegādāties ugunsgrēku dzēšanai piemērotus helikopterus. Kā ziņots, lidaparātus iegādāsies armija un Valsts robežsardze, un tie cita starpā būs piemēroti ugunsgrēku dzēšanai.

VMD ģenerāldirektors Andis Krēsliņš komisijas sēdē norādīja, – lai arī VMD pēdējos gados ir iegādāti atbilstoši materiāltehniskie resursi, ar tiem ir par maz, īpaši nepieciešams VUGD minētais bezceļu transports ātrai sūkņu un šļūteņu nogādāšanai notikumu vietās.

Krēsliņš sūkstījās par nepietiekamu sezonas darbinieku skaitu – šosezon VMD izdevies piesaistīt 320 līdz 380 sezonas darbiniekus, bet nepieciešami bijuši 648 darbinieki. Turklāt esošajiem darbiniekiem tiekot maksātas nekonkurētspējīgas algas, bet aktīvajā ugunsgrēku dzēšanas periodā cilvēki ir pārslogoti.

VMD priekšnieks uzskata, ka VMD nepieciešams ne tikai atbilstoša finansējuma piešķiršana, bet arī valstī kopumā nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, lai uzlabotu ugunsdrošību mežos. Piemēram, palielinoties militāro poligonu skaitam, vajadzētu regulējumu, kā darbojas ugunsdrošības noteikumi šajās teritorijās. Tāpat nepieciešamas normatīvo aktu izmaiņas, lai ugunsgrēka dzēšanas darbu vadītajam būtu tiesības dot rīkojumu veikt koku ciršanu notikuma vietā.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
11 stundas