Laukos
Gaļa un zivis

Atceļ ĀCM karantīnu Vārkavas pagasta Briškās 0


PVD patlaban atceļ karantīnas ierobežojumus, ko noteica 10 kilometrus apkārt slimības skartajām fermām.
PVD patlaban atceļ karantīnas ierobežojumus, ko noteica 10 kilometrus apkārt slimības skartajām fermām.
Foto – LETA

Atcelta karantīna un ierobežojumi apkārt Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajai saimniecībai Vārkavas novada Vārkavas pagasta Briškās, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Oficiālajā izdevumā teikts, ka Anatolijam Isajevam piederošā novietne, kas atrodas Vārkavas pagasta Brišku ciemā, ir pārbaudīta un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veterinārais inspektors šā gada 26.septembrī ir pieņēmis aktu par dezinfekcijas veikšanu novietnē. Tāpat noteiktajā aizsardzības un uzraudzības zonā esošajās novietnēs ir veikti cūku klīniskie un laboratoriskie izmeklējumi, kuru rezultāti attiecībā uz ĀCM bijuši negatīvi.

Tāpēc ir atcelts Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora šā gada 26. septembra rīkojums par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Vārkavas novada Vārkavas pagastā.

Rīkojums stājas spēkā otrdien, 5.decembrī.

Jau ziņots, ka 26.septembrī ĀCM konstatēts trim cūkām nelielajā piemājas saimniecībā “Tarasovka” Vārkavas pagasta Brišku ciemā. Vēlāk PVD konstatēja, ka šajā un divās citās mājas cūku novietnēs Jaunauces, Priekuļu pagastos vīruss, visticamāk, iekļuvis, izbarojot dzīvniekiem sezonas augļus un dārzeņus, kuri netika termiski apstrādāti.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv