Laukos
Tehnika

Atjaunots ‘Grimme’ kartupeļu kombains ‘SE 260’0

Vācu kompānija Grimme demonstrēja atjaunoto piekabināmo kartupeļu kombainu SE 260, kas piemērots traktoriem ar jaudu no 110 ZS.

Ar savu divrindu modeli SE 260, kam ir sānu buksēšana un sešu tonnu bunkurs, Grimme papildina jau ļoti veiksmīgo SE 150-160 sēriju. Izrakšanas tehnika bāzējas uz divrindu SE 150-160 jauno elementu un vienrindas modeļa SE 75-55 produkta padošanas principa kombināciju.

Pateicoties salīdzinoši nelielajam svaram (9,2 t) un platajiem riteņiem (izmērā līdz 800/45-30,5), tiek nodrošināta saudzīga attieksme pret augsni.

Bez sešu tonnu bunkura kombains tiek aprīkots arī ar 5,5 tonnu pārkraušanas transportieri ar reversa iespēju.

Lai samazinātu kartupeļu saslimšanu, mehanizatoriem salipušās zemes un lakstu atliekas kombaina ass apvidū jānovāc ar rokām katru reizi, kad tiek nomainīts lauks ar inficētajiem nogabaliem. Lai šo procedūru vienkāršotu, Grimme piedāvā mehānisko ass attīrīšanas veltni, kas pieejams tieši divrindu piekabināmajam kombainam ar bunkuru SE 260.

Jaunais mehāniskais ass attīrīšanas veltnis kombinācijā ar V-veida vairogiem piekabināmajiem un pašgājējiem kombainiem būtiski samazina darbaspēka izmaksas. Katrā pārbraucienā mehanizators tādējādi ietaupa apmēram 15 minūtes sava darba laika.


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Top
s

LA.lv