Laukos
Tehnika

Augsnes apstrādes agregātu testi. ASV dziļirdinātājs ‘Case IH Ecolo Tiger 870’0

Iepriekšējās sezonās dažādu lauka dienu un citu pasākumu laikā gan Eiropā, gan citviet notika praktiski tehnikas testa braucieni un salīdzinājumi. Vairāku ziņu sērijā piedāvājam ieskatu dažu lauka testu rezultātos.

Dziļirdinātājs Case IH Ecolo Tiger 870

Sablīvējums traucē mitruma brīvu pārvietošanos starp augsnes virsējiem un apakšējiem slāņiem, kā arī traucē augu sakņu attīstību. ASV kompānija Case IH piedāvā instrumentu šīs problēmas atrisināšanai – dziļirdinātāju Ecolo Tiger 870.

Dziļirdinātājam Ecolo Tiger 870 ir divas rindas priekšējo griezējdisku ar diametru 61 cm. Katrs no tiem izvietots uz individuāla statņa, kas ļauj agregātam efektīvi strādāt 15–18 cm dziļumā un neaizķept pat liela daudzuma rugāju atlieku gadījumā.


Galvenā Ecolo Tiger darbīgā daļa ir ķepas, kas spēj strādāt dziļumā līdz 40 cm un izturēt slodzi līdz 1400 kg. Katra ķepa aprīkota ar speciālu divpusēju uzliku, kas, pateicoties savai asajai formai, samazina grunts spiedienu uz to un tādējādi ļauj ieekonomēt degvielu. Aiz ķepām izvietota viena rinda izlīdzinošo disku un veltnis. Ecolo Tiger 870 izceļas ar jaudīgu stingru rāmi, kas rada nepieciešamo spiedienu uz ķepām un diskiem, nodrošinot stabilu agregāta darbu.

Dziļirdinātājs var strādāt ar ātrumu līdz 12 km/h un var būt 4,3–7,9 metrus plats. 
Testa brauciens notika Titānu cī’ņas ietvaros. Case IH Ecolo Tiger 870 agregatējās ar 380 ZS Case IH Magnum 380 CVT traktoru.
Vairāk par augsnes apstrādes testiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv