Laukos
Tehnika

Augsnes apstrādes agregātu testi. Franču ‘Kuhn Excelerator’ augsnes vertikālai apstrādei0

Iepriekšējās sezonās dažādu lauka dienu un citu pasākumu laikā gan Eiropā, gan citviet notika praktiski tehnikas testa braucieni un salīdzinājumi. Vairāku ziņu sērijā piedāvājam ieskatu dažu lauka testu rezultātos.

Vertikālās apstrādes agregāts Kuhn Excelerator

Franču izstrādātais Kuhn Excelerator paredzēts darbam gan ar tradicionālajām, gan resurstaupīgajām tehnoloģijām. Kompānijas Kuhn Excelerator 8000 jaunā vertikālās augsnes apstrādes sistēma nodrošina rugāju atlieku sasmalcināšanu, atlieku un augsnes sajaukšanu un sēklas gultnes sagatavošanu vienā gājienā, izmantojot četrpakāpju apstrādi.


Vertikālā augsnes apstrāde nodrošina rugāju atlieku sasmalcināšanu un to sajaukšanu ar augsni, nenogriežot zemi īpaši svarīgās sējas un jauno dīgstu attīstības zonās.


Excelerator disku naži ar īpašo malu ierobju palīdzību aptver un nogriež rugāju atliekas līdz piemērotam izmēram. Šī konstrukcija viegli iekļūst augsnē, izveido nelielu zemes piku un sāk rugāju atlieku un augsnes sajaukšanas procesu.


Augsnes pārvietošana un rugāju atlieku sajaukšana tiek panākta, noregulējot disku bateriju triecienleņķi no 1 līdz 5 grādiem.
 Vienots darba dziļums visai mašīnai tiek sasniegts ar pastāvīgu hidraulisku spiedienu, ko rada traktors pakāpeniskai rugāju atlieku sasmalcināšanai, un tas izslēdz nepieciešamību pievienot vai noņemt papildu mehānisko svaru.


Testa brauciens notika Titānu cīņu ietvaros. Kuhn Excelerator 8000 tika agregatēts ar 305 ZS John Deere 8430 traktoru.

Vairāk par tehnikas tirgus jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv