Laukos
Tehnika

Augsnes apstrādes agregātu testi. Vācu arkls ‘Lemken Diamant 11’0

Iepriekšējās sezonās dažādu lauka dienu un citu pasākumu laikā gan Eiropā, gan citviet notika praktiski tehnikas testa braucieni un salīdzinājumi. Vairāku ziņu sērijā piedāvājam ieskatu dažu lauka testu rezultātos.

Arkls Lemken Diamant 11

Arkls Lemken Diamant 11 nomainījis modeļus Diamant 10. Sērijveida aprīkojumā Lemken Diamant 11 tiek komplektēts ar jaunās paaudzes korpusiem DuraMaxx (CS50 versijas), kā arī jaunās paaudzes priekšlemešiem ar iespēju regulēt triecienleņķi.


Arkla konstrukcijā izmantots regulējams vilces pastiprināšanas mehānisms (hidroci­lindrs), kas nepieciešamības gadījumā ļauj pieslogot traktora aizmugures asi, uzlabojot vilces–sakabes īpašības.


Tieši pusuzkarināmajiem arkliem Lemken izstrādājusi regulēšanas sistēmu Lemken OptiLine, kas un izmantojusi to Diamant 11 arklam.


OptiLine ir regulēšanas sistēma, kas paredzēta vienkāršotai arkla vilces līnijas optimizācijai un sānu nobīdes samazināšanai. Kompānijas mērījumi parādījuši, ka jaunā sistēma ļauj samazināt degvielas patēriņu par 10%.

Arot bez sānu nobīdes, vairs nav nepieciešama kompensējošā piestūrēšana un tātad tiek atvieglots arī vadītāja darbs.


Regulējot spiedienu hidrauliskajā sistēmā, vadītājs var optimizēt arkla lauka galda spiedienu un traktora sānu nobīdi. Vienlaikus lauka galda optimāls spiediens nodrošina pastāvīgu priekšējās vagas platumu. Virsma sanāk līdzena, un tas ļauj samazināt augsnes pirmssējas apstrādes dziļumu un intensitāti.


Lauka dienā Lemken Diamant 11 agregatējās ar 350 ZS Claas Axion 930 traktoru.
Vairāk par augsnes agregātu testiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv