Graudkopībai, Tehnika

Austrieši izgudro pļaujmašīnas sistēmu nolūkā aizsargāt dzīvnieku mazuļus

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts
Starptautiskās lauksaimniecības tehnikas izstādes “Agritechnica 2017”, kas notiek no 12. līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, inovāciju žūrija izskatīja vairākus simtus inovāciju pieteikumu, piešķirot divas zelta un 29 sudraba medaļas. Viens no sudraba medaļas ieguvējiem ir Austrijas kompānijas Pöttinger Landtechnik GmbH brīdināšanas sistēma savvaļas dzīvnieku mazuļu aizsardzībai.

Zāles novākšanas sezona rada lielu risku dzīvajām radībām, jo pirmā pļāvuma sākums parasti sakrīt ar laiku, kad dzīvniekiem sadzimušie/izšķīlušies mazuļi bieži vien slēpjas pļaujamajā zālē. Līdz šim izmantotās brīdināšanas sistēmas nav izrādījušās efektīvas, tāpat dzīvajai radībai drošie pļaušanas paņēmieni bieži vien ir visai limitēti izmantojami.

Tad nu jaunā Sensosafe sensoru sija, kas iebūvēta pļaujmašīnā, identificē jebkādu dzīvo radību zālē un aizsargā to no fatālu ievainojumu iegūšanas. Optiskie infrasarkanā starojuma sensori ar LED gaismām identificē zālē esošo dzīvību un nekavējoties caur vadības bloku dod signālu hidrauliskajai sistēmai, kas savukārt paceļ pļaujmašīnas griezējaparātu.

Tādā veidā tiek pasargāti dzīvnieku/putnu mazuļi, vienlaikus nezaudējot lopbarības kvalitāti. Infrasarkanie sensori ir neapstrīdams tehnoloģijas uzlabojums, ļaujot zālē saskatīt dzīvo radību arī gaišā dienā un tiešos saules staros, tomēr nekādi nereaģējot uz kurmju rakumiem vai citiem svešķermeņiem.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

5 Komentāri

  1. Nu, to kurmu un zaku nav tik biezs lai šitais atmaksàtos….jau kā 15 gadus pļauju katru sezonu vairāk 100 ha un esu sapļāvis vienu zaķi……ar griezèm gan problēma …..pļauj kà gribi ,beigàs visu norij stàrķi….

    1. Tak šajā Austrijā viņu ir vairāk, krietni. Par Angliju vispār nerunāsim. Neesi bijis Anglijā? Pa parkiem brīvi skraida, piepilsētām, lauku apvidos…Lai redzētu, kā ir citur, japabraukā pa pasauli. Tas, kas Tev apkārt, nebūt nenozīmē visu pasauli;)

      1. Ziņa bij domàta man ,nevis anglim….un es devu komentàru kā latvijas zemnieks….un es esmu pietiekoši ceļojis…..un negrasos apļaut anglijas laukus…..

Pievienot komentāru