Laukos
Tehnika

Austrieši izstrādājuši kameru traktoriem augsnes virskārtas sagatavošanai0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Lauksaimniecības tehnikas industrijas izstādē “Agritechnika 2017”, kas no 12. novembra līdz 18.novembrim notiks Vācijas pilsētā Hannoverē, tiks eksponēta virkne jauninājumu, kas jau saņēmuši žūrijas augstākos apbalvojumus. To vidū – arī austriešu kompānijas
Pötinger Landtechnik GmbH izstrādātā kamera sēklas gultnes sagatavošanai, kas saņēmusi sudraba godalgu ( šo kameru izstādē klātienē būs iespējams vērot 27.hallē, stendā C39).


Kad traktoristam jāpanāk, lai sējas kombinācija ar frēzi veido viendabīgi irdenu un smalku augsnes virskārtu laukos ar dažādiem augšņu tipiem, tiem manuāli jāmaina gan traktora braukšanas ātrums, gan arī frēzes rotācijas apgriezienu intensitāte. Tas ir īpaši ķēpīgs un nogurdinošs darbs, kas ne vienmēr dod vēlamos rezultātus.


Jaunajā Pöttinger izstrādātajā tehnoloģijā tiek izmantotas kameras, kas reālajā laikā fotografē augsnes virskārtu, fiksējot tās raupjumu. Traktorists sistēmā ievada nepieciešamā raupjuma parametrus, bet patiesais raupjums tiek reģistrēts jau aiz frēzes, kad tā savu darbu padarījusi.

Reģistrētie dati tiek pārsūtīti uz vadības procesoru, kas salīdzina tos ar traktorista ievadītajām robežvērtībām. Tālāk iestatīto darba parametru (nepieciešamā augsnes irdenuma) uzturēšanai darba gaitā sistēma pastāvīgi un automātiski regulē gan traktora braukšanas ātrumu, gan arī frēzes apgriezienu intensitāti.

Līdz ar to sistēma veido viendabīgu sēklas gultni un augsnes virskārtas irdenumu arī dažāda sastāva augšņu laukos, vienlaikus maksimāli atvieglojot darbu traktoristam un novēršot vēl nepieļautās kļūdas.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv