Laukos
Tehnika

Austrieši radījuši kombainu – lopbarības granulu “minirūpnīcu”
0

Jau 2015. gadā Krone Premos 5000 radīja īstu sensāciju, jo bija pirmais mobilais presēto granulu jeb tā saukto pelešu ražotājs pasaulē. Taču zinātne un tehnika uz vietas nestāv, un nu Krone uzradies nopietns konkurents.

2016. gada beigās tirgum savu ražojumu demonstrēja austriešu kompānija Schaider. Tā necentās atkārtot Krone izmantotos tehnoloģiskos risinājumus, bet gāja savu ceļu, lauksaimniekiem radot kombainu Pelletec D 8.0 ar unikālām tehniskām iespējām lopbarības granulu izgatavošanai.

Kombains Schaider Pelletec D 8.0 spēj izgatavot granulas no salmiem, siena, enerģētiskajām kultūrām un lauksaimniecības kultūru atliekām tieši uz lauka ar darba ražīgumu 8 tonnas stundā. Salīdzinājumam: Krone Premos produktivitāte – līdz 5 t/h.

Uz traktora uzkarināmā pļaujmašīna padod masu uz galveno bloku, kas pēc būtības strādā kā minirūpnīca, ko darbina 600 ZS Caterpillar dzinējs. Tieši tāpēc visa kombaina darbam nepieciešams traktors ar jaudu tikai 200 ZS. 

Savāktais materiāls vispirms tiek uzkarsēts līdz 70 grādu temperatūrai, tad seko tā kondicionēšana. Nepieciešamības gadījumā tiek regulēts mitrums. Pēc tam materiāls tiek sapresēts un atdzesēts.

Pēc ražotāja aprēķiniem, vienas tonnas granulu cena ir ap 30 eiro. Savukārt pats kombains Schaider Pelletec D 8.0 (bez traktora) maksā ap 500 tūkstošu eiro. Ražotājs rēķina, ka šai mašīnai vajadzētu atmaksāties divu gadu laikā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv