Laukos
Tehnika

Autonomo traktoru “Magnum” un “New Holland” uznāciens0


” Case magnum” agregāts
” Case magnum” agregāts
Publicitātes foto

Atzīmējot savu 175. gadadienu, kompānija Case IH špgad Parīzes izstādē “Sima 2017” pirmoreiz Eiropā demonstrēja autonomo traktoru Magnum, kurā esot īstenotas visas Case IH inženieru inovatīvākās izstrādnes.

Šī traktora pasaules debija notika jau pagājušā gada rudenī izstādē “US Farm Progress Show” ASV.

Autonomais konceptuālais traktors tika izstrādāts speciāli, lai vadītājam vairs nebūtu traktora kabīnē jāpavada daudzās stundas un saimniecības darbus varētu optimizēt, efektīvi izmantojot darbaspēku un nodrošinot nepieciešamās diennakts funkcijas bez cilvēka klātbūtnes. Traktoru pat iespējams automātiski pielāgot laikapstākļiem, kā arī darbam ar saimniecībā jau esošo tehniku.

ACV (Autonomous Concept Vehicle) konstrukcijā saglabāts tradicionālais dzinējs, transmisija, šasija un uzkare piekabināmajam aprīkojumam, kā arī navigācijas sistēmas GPS ar RTK, kas ļauj sasniegt atkārtotā gājiena precizitāti 2,5 cm robežās. To izdevies panākt, pateicoties revolucionārajai konstrukcijai, kas ļauj distancēti īstenot programmēšanu, vadību un traktora darba kontroli, izmantojot planšeti vai datoru. Darba drošību garantē iebūvētais devējs, radars un lāzerlidars, kas organiski integrēti traktora bezkabīnes komponējumā.

Arī kompānija New Holland izstādē “Sima” demonstrēja sava autonomā traktora Eiropas versiju. Pirms tam bija iespējams iepazīties ar autonomā traktora New Holland NHDrive konceptu, kas paredzēja traktora darbu bez vadītāja klātbūtnes.

Autonomais traktors tika radīts uz traktora T8 bāzes. Izstādē “Sima” ražotājs demonstrēja vēl vienu mašīnas versiju – New Holland T7 NHDrive, tostarp Eiropas variantu New Holland T7.315 Heavy Duty, kas arī spēj strādāt pilnībā autonomi, bet nepieciešamības gadījumā var pāriet vadītāja kontrolē.

Traktors NHDrive var strādāt kopā ar citu bezpilota tehniku, kā arī ar mašīnām, ko vada operators.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agrotops

LA.lv