Laukos
Dārzeņi un augļi

Balodis: PVN likmes samazināšana augļiem un dārzeņiem mazinājusi tirgotāju vēlmi maldināt pircējus par produktu izcelsmi0

Foto: Ieva Čīka/LETA

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem ir mazinājusi tirgotāju vēlmi maldināt pircējus par produktu izcelsmes valsti, otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Kopš tika samazināta PVN likme augļiem un dārzeņiem interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu ir mazinājusies,” teica Balodis, atgādinot, ka pašaudzētos augļus un dārzeņus nelielos daudzumos var tirgot bez kases aparātiem.

Vienlaikus viņš piebilda, lai arī viltotu datu par produktu izcelsmes valsti ir daudz mazāk, PVD joprojām konstatē gadījumus, kad piedāvātajiem produktiem nav nekādu pavaddokumentu, kā arī nav zināma to izcelsme.

Savukārt jautāts par pārtikas produktu kvalitātes nodrošināšanu lielajā karstumā, Balodis norādīja, ka situācija nav pasliktinājusies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

“Gan mums, gan tirgotājiem, gan arī sabiedrībai ir jāsāk adaptēties – šī nav pirmā vasara ar lielu karstumu. Tas pats bija arī pagājušajā gadā,” viņš teica, atzīstot, ka pārtikas preču apritē atbilstošu temperatūru režīma ievērošana ir viens no PVD pamata kontroles veidiem, jo, neievērojot attiecīgos temperatūras režīmus, riski cilvēku veselībai ir visnopietnākie.

Jau vēstīts, ka PVN samazinātā likme 5% apmērā Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem ir piemērota uz laiku no 2018.gada 1. janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas