Augļkopība, Dārzeņi un augļi

“Baltais dzidrais” un citi. Dobeles institūta ābeļdārzos šonedēļ rīko Lauku dienu

Latvijas dārzkopji šonedēl, 24.augustā, aicināti uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūta zinātnieku organizēto Lauku dienu Dobelē, kurā būs iespēja iegūt aktuālo informāciju par norisēm augļkopībā un vērot jaunākos izmēģinājumus institūta dārzā.

Lauku dienas aktivitātes plānotas divās daļās, no kurām pirmā semināra veidā norisināsies Dārzkopības institūta telpās un sāksies plkst.10.

Plānots, ka institūta pētnieki stāstīs par dažādām vasaras ābeļu šķirnēm un vairāk analizēs šķirnes “Baltais dzidrais” klonus un to audzēšanas tehnoloģijas institūtā. Īpaša uzmanība seminārā tiks pievērsta ābeļu šķirņu ražībai un potcelmu un dārza sistēmu ietekmei uz to.

Noderīgu informāciju augļkopji varēs iegūt arī par plūmju audzēšanu un to veidošanas sistēmām.

Tuvojoties rudenim un turpinoties ražas novākšanai, aktuāls jautājums ir arī par augļu glabātavām, līdz ar to zinātnieki stāstīs, kā tās labāk sagatavot ražas uzglabāšanai, lai ievāktie āboli, bumbieri u.c. augļi pēc iespējas ilgāk būtu pieejami patērētājiem gada aukstajos mēnešos.

Tāpat interesenti varēs iepazīties ar aktualitātēm augu aizsardzībā un šobrīd īstenotajiem Dārzkopības institūta pētījumiem par Latvijas vēsturiskajiem dārziem, vēsturiskajām šķirnēm, krūmcidonijām u.c.

Savukārt Lauku dienas otrajā daļā visi dalībnieki tiks aicināti apskatīt Dārzkopības institūta dārzu un izmēģinājumu laukus, lai klātienē pārliecinātos par ābeļu, bumbieru, plūmju, krūmcidoniju audzēšanas apstākļiem un tehnoloģijām.

Visas dienas garumā augļkopji varēs konsultēties ar Dārzkopības institūta zinātniekiem par dažādu augļaugu audzēšanas tehnoloģijām un arī iegādāties stādus.

Dārzkopības institūts atrodas Graudu ielā 1, Dobelē.

Pievienot komentāru