Laukos
Gaļa un zivis

Baltezerā notiks cūkkopības nozares gada noslēguma konference0


Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.
Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.
Foto: LETA

Baltezerā šodien notiks cūkkopības nozares gada noslēguma konference “Gaļas kvalitāte – selekcijas rezultāts. Nozare kā bizness”, pastāstīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.

“Konferencē runāsim par nozari kā biznesu, jo mūsu ieskatā saimniekošana cūkkopības nozarē nevar būt hobijs, tam jābūt biznesam,” sacīja Lejniece, piebilstot, ka konferencē plānots uzklausīt ekspertu stāstīto par nozares ekonomiskajām perspektīvām, balstoties uz zinātnisku pamatojumu.

Tāpat viņa sacīja, ka cūkkopības nozares saimniecības strādā pie produkta noieta sekmēšanas. “Nozari pozicionējam kā kvalitatīvu, drošu un uz tirgu orientētu,” teica Lejniece, piebilstot, ka vietējās gaļas noietu var sekmēt, tikai pašiem uzrunājot pircēju.

Lejniece minēja, ka viens no veidiem, kā izcelt pašmāju produkciju, ir dažādi kvalitāti apliecinoši sertifikāti, tostarp nozares šā gada lepnums ir asociācijas biedra, cūkkopības uzņēmuma “Ulbroka” iegūtais “Globalg.A.P.” sertifikāts, kas apliecina atbilstību starptautiski atzītam lauksaimniecības standartu kopumam.

Konference notiks viesnīcā “Baltvilla”, Senču prospektā 45, Baltezerā, Garkalnes novadā. Konferenci plkst.15 atklās Lejniece un uzņēmuma “Agrosel” direktors Agris Bokvalds.

Pasākumā Lejniece stāstīs par Eiropas cūkkopības attīstības tendencēm, bet pēc tam Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere informēs par cūkkopības nozares ekonomiskajām perspektīvām, bet Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Caune iepazīstinās ar cūkkopības nozares biznesa attīstības iespējām.

Pasākumā tiks prezentēti arī cūkkopības nozares uzņēmumu labās prakses piemēri par uzņēmuma kvalitātes standarta sertifikāciju “Globalg.A.P.”, par ko stāstīs “Ulbroka” valdes priekšsēdētājs Aivars Kokts. Savukārt no plkst.17.10 līdz plkst.17.30 paredzēti uzņēmumu labās prakses piemēri par sojas ražošanu Latvijā un maza mēroga cūkgaļas tirgus nišas attīstību.

Konferences noslēgumā plānota nozares labāko selekcijas un pārraudzības saimniecību apbalvošana.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
9 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
10 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē plāno virzīt Boitmani, sasaukta ārkārtas sēde
21 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Lidosta “Rīga” izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
1 stunda