Laukos
Graudkopība

“Baltic Agro”: Šajā sezonā ievērojami palielinājies pieprasījums pēc kultūraugu sēklām0


Pavasara sējas darbi.
Pavasara sējas darbi.
Foto: LETA

Šajā sezonā vērojams liels pieprasījums pēc kultūraugu sēklām, turklāt divkāršojies arī ievestā sēklu materiāla apmērs, informēja SIA “Baltic Agro” Jelgavas servisa centra vadītājs Egils Sviķis.

Pagājušā gada rudens ilgstošās lietavas un radītie plūdi, kā arī siltā ziema zemniekiem radījusi lielas raizes. Kamēr vieni jau sākuši jauno sējas sezonu, citiem vēl jācīnās ar pagājušā gada sekām – daudzos reģionos ir jāapsēj lielākas platības.

“Daudziem lauksaimniekiem rudens ne tikai radīja zaudējumus ražas novākšanā, bet arī atstāja bez iespējas sagatavot sēklas materiālu jaunajai sezonai vai arī to apjoms un kvalitāte nebija pietiekams. Līdz ar to pavasaris nav vienkāršs arī sēklu materiāla piegādātājiem – pieprasījums šogad ir ievērojami lielāks, taču piedāvājuma iespējas ir mazākas šī paša iemesla dēļ. Izmantojot ilggadējo pieredzi, mēs jau savlaicīgi prognozējām pieprasījuma pieaugumu, tādēļ sadarbībā ar ārvalstu partneriem varam nodrošināt ar nepieciešamo sēklu materiālu. Taču jāuzsver, ka šopavasar ievestā sēklu materiāla apmērs jau ir divas reizes lielāks nekā ierasts,” atzina Sviķis, akcentējot, ka importētais sēklu materiāls ir tikpat augstvērtīgas kvalitātes kā vietējais.

“Kad līdzīgi rudens niķi sagādāja zemniekiem ne mazums raižu arī pirms dažiem gadiem, daudziem problēmas radīja tieši steigā iegādāts ievests sēklu materiāls no tādiem izplatītājiem, par kuru piedāvātā materiāla kvalitāti nevarēja būt drošs. Daudziem tas radīja vēl lielākas problēmas. Ir redzams, ka šodien lauksaimnieks ir kļuvis prasīgāks, piesardzīgāks, uzmanīgāks un prātīgāks. Savukārt mums kā viņu palīgiem un sadarbības partneriem ir jākļūst arvien augstvērtīgākiem,” norādīja uzņēmuma pārstāvis.

SIA “Baltic Agro” dibināts 1994.gadā, tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. “Baltic Agro” pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.

“Baltic Agro” apgrozījums 2016.gadā bija 140,291 miljons eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt tā peļņa pieauga par 19%, sasniedzot 2,952 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

LA.lv