Laukos
Piensaimniecība

“Baltic Dairy Board” arī šogad obligacionāriem neizmaksās aprīļa beigās plānoto kupona maksājumu0

Foto: Zane Bitere/LETA

Piena pārstrādes uzņēmums SIA “Baltic Dairy Board” arī šogad obligacionāriem neizmaksās aprīļa beigās plānoto kupona maksājumu, vienlaikus palielinot obligācijas nominālvērtību, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, “Baltic Dairy Board” 2019.gada janvārī ir atsācis neregulāru ražošanu, pakāpeniski palielinot ražošanas kapacitāti specifisku izejvielu ražošanai ar lielu pievienoto vērtību, taču šī brīža ražošanas apmērs nenodrošina stabilu naudas plūsmu, tādēļ kupona maksājuma izmaksa apgrūtinātu naudas plūsmu uzņēmumā un apdraudētu regulāras ražošanas uzsākšanu.

Tādējādi nolemts neizmaksāt 2019.gada 28.aprīļa kupona maksājumu, bet no 28.aprīļa palielināt vienas obligācijas nominālvērtību līdz 1538,62 eiro.

Arī iepriekš “Baltic Dairy Board” obligacionāriem nav izmaksājusi kupona maksājumus, palielinot obligācijas nominālvērtība, proti, kompānijas emitēto obligāciju sākotnējā nominālvērtība bija 1000 eiro, 2016.gada 28.aprīlī obligācijas nominālvērtība tika palielināta līdz 1090 eiro, 2017.gada aprīlī – līdz 1188,1 eiro, 2018.gada aprīlī – līdz 1295,03 eiro, bet 2018.gada oktobrī – līdz 1411,58 eiro. Attiecīgie lēmumi iepriekš tika skaidroti ar vajadzību pēc apgrozāmajiem līdzekļiem.

Biržā “Nasdaq Riga” ir iekļautas 950 “Baltic Dairy Board” obligācijas. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2024.gada 28.oktobris.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2018.gada 18.maijā Zemgales rajona tiesa ierosināja “Baltic Dairy Board” tiesiskās aizsardzības procesa lietu, bet 23.augustā tiesa apstiprināja “Baltic Dairy Board” iesniegumu par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma atsaukšanu un civillietas izbeigšanu.

“Baltic Dairy Board” šogad aprīļa sākumā arī pavēstīja, ka uz laiku ir apturējis sarunas ar potenciālo investoru. “Ņemot vērā, ka norisinās pārrunas ar “Luminor Bank” pārstāvjiem par turpmākas sadarbības principiem, sarunas par potenciālo sadarbību ar iespējamo investoru ir apturētas līdz potenciālajam investoram būs skaidrība par “Baltic Dairy Board” un “Luminor Bank” turpmākās sadarbības nosacījumiem,” bija teiks kompānijas paziņojumā.

2017.gadā “Baltic Dairy Board” strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro.

Saistītie raksti

“Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv