Laukos
Bizness

“Baltic Dairy Board” no marta pārtrauks regulāri iepirkt svaigpienu0

Foto – Shutterstock

Piena pārstādes uzņēmums “Baltic Dairy Board” no 1.marta pārtrauks regulāri iepirkt svaigpienu no piena ražotājiem, teikts paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka 2018.gadā “Baltic Dairy Board” vairāk koncentrēsies uz biotehnoloģisku produktu ražošanu, piemēram, daudzveidīgu GOS (galacto-oligosaharīdu) ražošanu sīrupa un pulvera veidā, bet līdz šim ražotie piena un sūkalu produkti, piemēram, krējums, piena proteīna koncentrāts (MPC) un sūkalu proteīna koncentrāts (WPC) tiks ražoti tikai pēc pasūtījuma.

“Ņemot vērā iepriekš minēto, no 2018.gada 1.marta tiks pārtraukta regulāra svaigpiena iepirkšana no piena ražotājiem/zemnieku saimniecībām, jo iepriekš minēto GOS produktu ražošanā, kā pamata izejvielas tiek izmantotas citas izejvielas, kuras tirgū ir viegli pieejamas lielos daudzumos,” teikts kompānijas paziņojumā.

Vienlaikus “Baltic Dairy Board” pārstāvji arī atzīmē, ka sešu mēnešu pārejas posmā sagaidāms uzņēmuma apgrozījuma kritums, kā arī tiks samazināts darbinieku skaits.

“Baltic Dairy Board” valdes priekšsēdētājs Kaspars Kazāks aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmums pārejas posmā nevēlas un arī nedrīkst sniegt papildu komentārus. “Informēt potenciālos konkurentus par mūsu situāciju/plāniem nenāktu mums par labu šobrīd,” viņš teica, piebilstot, ka situāciju varēs komentēt pēc trim četriem mēnešiem, kad attiecīgais darbs būs paveikts.

Kā jau iepriekš ziņoja portāls laukos.lv, paziņojumu par piena iepirkuma pārtraukšanu “Baltic Dairy Board” izsūtījis jau janvārī.

Turklāt zemnieki vērš uzmanību, ka Jaunjelgavas novadā strādājošais “Latvian Dairy” piena ražotājiem nav samaksājis par pienu 1,8 miljonus eiro, savukārt uz vienu mēnesi remontu dēļ darbību pārtraucis arī Lietuvas piena pārstrādes uzņēmums “Žemaitijos pienas”, kas dienā uzpērk līdz 1000 tonnām piena.

Jau ziņots, ka 2017.gada pirmajā pusgadā “Baltic Dairy Board” strādāja ar 10,475 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 43,4% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās par 5,7% un bija 1,045 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka “Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada 22.decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada 15.janvārī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.
Vairāk par piena tirgu lasiet šeit

LA.lv