Laukos
Piensaimniecība

“Baltic Dairy Board” testa režīmā sācis ražot bioloģiskos piena produktus0


Piena un sūkalu pārstrādes rūpnīca Bauskā “Baltic Dairy Board” .
Piena un sūkalu pārstrādes rūpnīca Bauskā “Baltic Dairy Board” .
Foto – Ivars Bušmanis

Piena pārstrādes uzņēmums SIA “Baltic Dairy Board” sācis testa režīmā ražot bioloģiskos produktus, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

“2018.gada decembrī uzņēmums tika sertificēts bioloģisko produktu ražošanai un nekavējoties uzsāka to ražošanu testa režīmā. Šo bioloģisko produktu gala lietotājs ir bioloģiskās bērnu pārtikas ražotāji,” sacīts kompānijas paziņojumā.

Tāpat “Baltic Dairy Board” pārstāvji informē, ka drīzumā plānots parakstīt ilgtermiņa līgumus ar diviem pasaules mēroga uzņēmumiem par GOS (galakto-oligosaharīds) produktu ražošanu un piegādi bērnu pārtikas ražošanas sektoram. Regulāras GOS piegādes plānots sākt 2019.gada aprīlī.

“Ņemot vērā iepriekš minēto, uzņēmums no 2018.gada decembra pakāpeniski ir sācis veikt maksājumus kreditoriem. Lielākoties maksājumi tika veikti darbiniekiem, par energoresursiem, sertifikācijas institūcijām un citi maksājumi, kuri vitāli nepieciešami ražošanas sākšanai,” piebilsts paziņojumā.

Jau ziņots, ka 2018.gada 18.maijā Zemgales rajona tiesa ierosināja “Baltic Dairy Board” tiesiskās aizsardzības procesa lietu, bet 23.augustā tiesa apstiprināja “Baltic Dairy Board” iesniegumu par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma atsaukšanu un civillietas izbeigšanu.

2017.gadā “Baltic Dairy Board” strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro.

“Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada janvārī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv