Laukos
Gaļa un zivis

“Balticovo”: Augsto graudu cenu dēļ pieaug olu ražošanas pašizmaksa0

Foto – Karīna Miezāja

Līdz šim šogad olu ražošanas nozarē noteicošais faktors bijusi olu pārprodukcija Eiropā, līdz ar to Latvijā jūtama konkurence no citu valstu olu ražotājiem, turklāt graudu cenu kāpuma dēļ pieaug arī olu ražošanas pašizmaksa, atzina AS “Balticovo” Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Agra Lieģe.

“Šis gads ir iesācies ar olu pārprodukciju Eiropā, kas līdz šim arī bijis noteicošais faktors situācijai nozarē. Ir jūtama arī konkurence no citu valstu olu ražotājiem,” teica Lieģe.

Olu ražošanas nozari visvairāk patlaban ietekmē dējējvistu barībā izmantoto graudu cenu krasais pieaugums.

“Ja citos gados no viena hektāra labības var iegūt vidēji sešas līdz septiņas tonnas graudu, šogad izteiktā sausuma dēļ graudu daudzums ir līdz 30% zemāks. Tā kā lielāko daļu olas pašizmaksas veido tieši vistu barībā izmantotie graudi, turklāt, ņemot vērā arī to, ka jau tagad vistu barībā tiek izmantota jaunā raža, olu ražošanas pašizmaksa neizbēgami palielinās,” sacīja Lieģe.

“Balticovo” pārstāve piebilda, ka tāpat nozarē jūtama arī citu valstu ražotāju interese par Eiropas tirgu – interesi par produkcijas realizēšanu Eiropas tirgū joprojām izrāda Ukrainas olu ražotāji, kuru ražošanas process nav pakļauts Eiropas Savienības pārtikas ražošanas regulu stingrajai uzraudzībai, tādējādi veidojot negodīgas konkurences apstākļus.

Jau ziņots, ka “Balticovo” apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv