Laukos
Graudkopība

“Balticovo” jaunais Bēnes graudu komplekss sācis darbu0


“Balticovo”  jaunais graudu pieņemšanas komplekss Bēnē
“Balticovo” jaunais graudu pieņemšanas komplekss Bēnē
Publicitātes foto

Olu un olu produktu ražotāja “Balticovo” graudu pārstrādes un uzglabāšanas komplekss Auces novada Bēnē līdz ar šā gada graudu ražas ievākšanu ir sācis darbu, informēja kompānijas komunikācijas un attīstības direktors Toma Auškāps.

Pēc viņa teiktā, jaunajā “Balticovo” graudu kompleksā tiek nodrošināti visi galvenie graudu apstrādes pakalpojumi, tajā skaitā laboratorijas pakalpojumi, graudu tīrīšana, kaltēšana un uzglabāšana.

“Graudu kompleksā tiek pieņemti gan lopbarības kvieši, gan pārtikas kvieši divās kvalitātes grupās, kā arī mieži un rapšu sēklas. Plānots, ka graudkopji kompleksu varēs izmantot kā graudu piegādes punktu arī priekš citiem Latvijas vadošajiem graudu iepircējiem,” sacīja Auškāps.

Jau ziņots, ka “Balticovo” graudu kompleksa būvniecībā investējis trīs miljonus eiro. Kopējā, jaunā kompleksa kapacitāte ir 20 000 tonnas, bet graudu pieņemšanas ātrums 300 tonnas stundā.

Tāpat kā līdz šim darbu turpina arī “Balticovo” esošais graudu pieņemšanas un pirmapstrādes komplekss, kas atrodas Iecavā un kura uzglabāšanas kapacitāte ir 25 000 tonnu.

LA.lv