Laukos
Graudkopība

“Balticovo” jaunie graudu torņi Bēnē drīz sāks darbu0


“Balticovo”  jaunais graudu pieņemšanas komplekss Bēnē
“Balticovo” jaunais graudu pieņemšanas komplekss Bēnē
Publicitātes foto

Šā gada augustā, līdz ar jaunās graudu ražas ievākšanu, darbu sāks AS “Balticovo” graudu pārstrādes un uzglabāšanas komplekss Auces novada Bēnē, portālu laukos.lv informēja uzņēmuma
valdes priekšsēdētājs Vadims Vlasovs.

Viņš norādīja, ka patlaban pabeigti 80% no visiem celtniecības darbiem jaunajā graudu kompleksā, kuram pamatakmena likts šī gada aprīlī. “Plānojam, ka būvniecības darbi beigsies augusta pirmajā pusē un komplekss uzsāks darbu līdz ar ražas laika sākumu. No jaunā kompleksa ieguvēji būs Zemgales un Kurzemes graudkopji, kuriem graudu novākšanas sezonā vairs nebūs jāmēro tik tāls ceļš līdz graudu nodošanas punktiem,’ sacīja Vlasovs.

Jaunajā “Balticovo” graudu kompleksā tiks nodrošināti visi galvenie graudu apstrādes pakalpojumi, tostarp: laboratorijas pakalpojumi, graudu tīrīšana, kaltēšana un uzglabāšana. Graudu kompleksā tiks pieņemti gan lopbarības kvieši, gan pārtikas kvieši divās kvalitātes grupās, kā arī mieži un rapšu sēklas. Plānots, ka kompleksu kā graudu piegādes punktu varēs izmantot arī citi graudu iepircēji.

Jau ziņots, ka “Balticovo” graudu kompleksa būvniecībā investēti trīm miljoni eiro. Kopējā kapacitāte būs 20 000 tonnas, bet graudu pieņemšanas ātrums 300 tonnas stundā. Pastāvīgi tiks nodarbināti divi darbinieki, bet ražas laikā plānots, ka kompleksā strādās līdz astoņiem darbiniekiem. savukārt Iecavā jau esošais “Balticovo” graudu pieņemšanas un pirmapstrādes komplekss turpinās darbu kā līdz šim.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. patlaban uzņēmumā ir 2,4 miljoni vistu ganāmpulks. Strādājošo skaits 2016.gadā – 246 darbinieki. 2016. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija uzņēmumu atzina par labāko darba devēju Zemgalē.

“Balticovo” apgrozījums 2015.gadā bija 45,939 miljoni eiro, bet peļņa – 5,576 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos.

LA.lv