Laukos
Gaļa un zivis

“Balticovo” notekūdeņu bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās ieguldīs 1,971 miljonu eiro0


“Balticovo” vistu kūts.
“Balticovo” vistu kūts.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Olu un olu produktu ražošanas uzņēmums AS “Balticovo” olu pārstrādes cehu notekūdeņu bioloģisko attīrīšanas iekārtu projektēšanā, būvniecībā, iekārtu piegādē un uzstādīšanā ieguldīs 1,971 miljonu eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursā par attīrīšanas ietaišu jaunbūves būvdarbiem četru pretendentu vidū uzvarēja Slovākijas kompānija “Hydrotech”, kuras līgumcena ir 1,971 miljons eiro. Sākotnēji “Balticovo” šajā projektā plānoja ieguldīt 1,8 miljonus eiro.

Iepirkumam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka iepirkuma konkursa uzvarētājam jānodrošina olu pārstrādes notekūdeņu attīrīšanas iekārtu projektēšana, būvniecība, montāža un nodošana ekspluatācijā. Paredzētie notekūdeņi ieplūdes parametri ir 273 750 kubikmetri gadā (750 kubikmetri diennaktī).

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada 30.decembrim, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

“Balticovo” apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju.

LA.lv