Laukos
Gaļa un zivis

“Balticovo” sāk būvēt jaunās vistu kūtis; investīcijas – 8 miljoni eiro0


“Balticovo” olu ražošanas cehs.
“Balticovo” olu ražošanas cehs.
Foto – LETA

Olu un olu produktu ražotāja AS “Balticovo” sāk būvēt jaunas vistu kūtis putnu turēšanai ārpus sprostiem, projektā investējot vairāk nekā astoņus miljonus eiro, kā arī paplašinot eksporta tirgu īpaši Skandināvijas virzienā, informēja uzņēmuma pārstāvji.

“Ārpus sprostiem turētu vistu kūts būvniecība ir ieguldījums nākotnē un atbilde uz pieprasījuma palielināšanos pēc kūtī dētām olām Skandināvijas valstīs un Rietumeiropā. Tās ir lielas investīcijas – projekta realizācijā paredzēts ieguldīt vairāk nekā astoņus miljonus eiro, bet solis ir labi pārdomāts un apliecina “Balticovo” gatavību pāriet uz ārpus sprostiem dētu olu ražošanas palielināšanu, lai nodrošinātu arī Latvijas un Baltijas tirgus pieprasījumu mirklī, kad tas pieaugs,” norādīja uzņēmuma komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Svinīgais pasākums, kura laikā jaunās kūts pamatos tiks iemūrēta vēstījuma kapsula, notiks otrdien, 19.martā Iecavā, uzņēmuma teritorijā plkst.10.

Plānots, ka pasākumā ar projektu iepazīstinās “Balticovo” padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze, padomes loceklis Mhitars Mhitarjans un komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Jau ziņots, ka “Balticovo” apgrozījums 2017.gadā bija 52,343 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, peļņa bija 10,862 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā.

“Balticovo” ir dibināts 1992.gadā, pamatkapitāls ir 4 407 781 eiro. “Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir SIA “BCO”, kam pieder 95,42% akciju. Uzņēmums Latvijas tirgū realizē aptuveni vienu trešdaļu no saražotās produkcijas, pārējo produkciju tas eksportē.

LA.lv