Laukos
Bio

“Balticovo” sāk tirgot bioloģiskās olas no Straupes “Vītagu” saimniecības0


“Vītagu” saimniecības vistiņa
“Vītagu” saimniecības vistiņa
Foto Inese Kalniņa

AS “Balticovo pēc divus gadu ilgušas sadarbības ar zemnieku saimniecību “Vītagas” nāk klajā ar jaunu produktu – bioloģiskajām vistu olām, kuras iespējams iegādāties nu jau divos lielveikalu tīklos- Stockmann’ un “Sky”, informē uzņēmumā.

Jaunais produkts klajā nācis pateicoties vairāku gadu sadabībai ar Straupes pagasta “Vītagās” saimniekojošo Nauri Vītolu, kuru uzņēmums atbalstījis divus gadus ilgušajā sertifikācijas procesā, kā iznākumā saimniecībai piešķirts bioloģiskās ražotnes statuss. līdz ar to “Vītagu” saimnieks kļuvis par Latvijā pirmo lielo sertificēto bioloģisko olu ražotāju. Saimniecībā mitinās nedaudz vairāk par 1000 dējējvistu, kas dienā aptuveni 600 olas.

“Pirms saimniecība iegūst bioloģisku sertifikāciju, tai jāveic uzraugošo iestāžu konkrolēts divu gadu pārejas process. Šis posms prasa pamatīgus ieguldījumus, piemēram, dējējvistas jābaro ar īpašu bioloģisko barību, kuras cena ir teju četras reizes augstāka par ierasto barību. Tajā pašā laikā bioloģiskajā saimniecībā ražotas olas iespējams pārdot par ražošanas izdevumiem atbilstošu cenu tikai pēc divu gadu pārejas posma beigām,” sacīja “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

“Balticovo” pieredze liecina, ka bioloģisko produktu ražošana vairs nav tikai nelielām lauksaimniecībām atbilstoša nodarbe. “Tā kā saimniecībā mītošā putnu skaita dēļ tiekam klasificēti kā lielais bioloģiskais ražotājs, pārbaudes, kuras saimniecībā tiek veiktas, ir īpaši stingras. Tāpēc varam apgalvot, ka veikalu plauktos nonāk patiesi drošs un kvalitatīvs bioloģiskais produkts. Protams, patērētājs bioloģiskus un laukos ražotus produktus var iegādāties no saimniecībām, kuru produkcijas kvalitātei uzticas, taču, tajā pašā laikā mēs īpaši stingro pārbaužu procesu uzskatām par vēl vienu no mūsu produkta augstās kvalitātes rādītājiem,” atzina “Balticovo” pārstāvis.

Bioloģiskajā samniecībā ražotajām vistu olām ir izcila uzturvērtība un garša, kuru nodrošina tieši bioloģiski sertificēta barība, ar kuru vistas tiek barotas. Barības sastāvā īpašās proporcijās ir kvieši, kukurūza un saulespuķu sēklu rauši, un tā tiek iegādāta no Vācijas.

Bioloģiskās olas tiek marķētas ar kategoriju “0”.

Patlaban pārdošanā pieejamās olas tiek iedalītas četrās kategorijās pēc vistu turēšanas veidiem, par ko liecina uz olas atrodamais marķējums – “3” norāda uz sprostos turētu vistu olām, “2” – uz kūtī turētu vistu olām, “1” – uz brīvos apstākļos turētu vistu olām, savukar “0” – uz bioloģiskajā lauksaimniecībā turētu vistu olām.

LA.lv