Laukos
Tehnika

Baltkrievijā jauns traktoru ražotājs0

Publicitātes foto

Baltkrievijas celtniecības tehnikas ražotājs Amkodor aktīvi strādā pie tā, lai radītu savu lauksaimniecības traktoru. Pavasarī jau notikuši jaunās lauksaimniecības mašīnas testi, un nesen arī prezentēts traktora Amkodor 5300 modelis.

Īpaši traktoram Amkodor 5300 Minskas motoru rūpnīca izstrādājusi jaunu dīzeļdzinēju D–262S2–158 ar turbopūti un gaisa starpdzesēšanu.

Maksimālo jaudu – 330 ZS – traktors attīsta ar kloķvārpstas apgriezienu skaitu 2100 apgr./min. Jaunais dzinējs aprīkots ar degvielas padeves sistēmu Common Rail ar firmas Bosch elektronisko vadības sistēmu.

Traktora Amkodor 5300 ekspluatācijas masa ir 16 000 kg. Tā vilces piepūle ir līdz 50 kN, un tas var buksēt piekabes ar kopējo masu 40 000 kg.

Amkodor 5300 paredzēts energoietilpīgu lauksaimniecības darbu veikšanai, augsnes pamata un pirmssējas apstrādei, graudaugu un citu kultūru sējai ar liela darba platuma un kombinētiem agregātiem, lopbarības novākšanas un sagatavošanas darbiem, graudaugu un tehnisko kultūru novākšanai, kā arī transporta un iekraušanas darbiem.

Kopumā lLauksaimniecības tehnikas ražošanai Amkodor gatavo jaunu ražošanas līniju ar investīciju apjomu 300–350 milj. ASV dolāru. Tiek plānots izmantot ķīniešu kredītus. Jauno rūpnīcu plāno uzbūvēt trīs gadu laikā pēc galējā kreditēšanas risinājuma pieņemšanas. Taču pirmā traktora Amkodor rūpniecisko ražošanu paredzēts sākt jau 2018. gada janvārī, izmantojot esošās jaudas.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agrotops šā gada jūlija numurā

LA.lv