Laukos
Tehnika

“Balttour 2019” laikā piedāvās īpaši interesantas atpūtas iespējas Latvijas novados0

Publicitātes foto.

No 1.līdz 3.februārim Ķīpsalā interesentiem būs iespēja apmeklēt starptautisko tūrisma izstādi “Balttour 2019”, kurā īpaša vieta būs atvēlēta arī atpūtas iespējām novados, informēja izstādes nodrošinātāji starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”.

Trīs dienu laikā hallē “Atklāj Latviju!” varēs uzzināt par jaunajiem tūrisma piedāvājumiem Latvijas reģionos, kā arī par esošajiem tūrisma maršrutiem, apskates vietām, pilīm, muižām, dabas takām un citām atpūtas iespējām.

Pirmo reizi izstādē – aristokrātiskā Pope

Uz Ķīpsalu pirmo reizi pošas Pope – ciems Ventspils novadā ar kalnu un muižu 168 kilometru attālumā no Rīgas. Šis ciems var lepoties ar aristokrātisku izcelsmi, jo te atrodas Popes muižas ansamblis, kur šobrīd ir Popes pamatskola. Interesanti, ka muižā filmēta slavenā izēšanās epizode no filmas “Vella kalpi”. Šobrīd Popes muiža piedalās “Kilograms kultūras” kategorijas “Kultūrvieta” balsojumā par iecienītāko kultūras baudīšanas vietu Kurzemē, vēršot uzmanību uz muižas vēsturiski plašo teritoriju, tās izpēti un brīvā laika pavadīšanas iespējām. Izstādē par Popi plašāk stāstīs sociālās uzņēmējdarbības platformas “Pope. Hope. Love” veidotāji, kas piedāvās gan aristokrātiskos “PO PIŠ” krekliņus, gan grāmatu “Lāču kalns”, kuras autore Laura Vinogradova dzimusi Popē, gan arī festivālu “Vārti”, kas jau ceturto gadu pēc kārtas jūlijā pieskandinās amfiteātra tipa estrādi ciematā.

Četras pieturas Vidzemē

Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes garšas piedāvās sadarbības projekts “Vidzemes pieturvietas”. Gardumus un degustācijas sarūpēs uzņēmumi “Latvijas ķiploks”, “Siera ražotne”, “Latnature”, “Jaun-Ieviņas”, “Birzī”, “TLMS Smiltene”, “Very Berry”, bet par aktualitātēm informēs Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcijas pārstāvji, plosta “Kaija” komanda, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs un citi. Novadi apvienojušies projektā “Vidzemes pieturvietas”, lai kopīgi parādītu šo novadu skaistumu, atpūtas un izklaides iespējas, kā arī daudzveidīgu tūrisma programmu.

Iejūties zvejnieka ādā!

Ja vēlies uzzināt, kā zvejo reņģes vai nēģus, tad Pāvilostas novada stendā 1. februārī atradīsi atbildes! 3D brilles būs aizraujošs palīgs, lai dotos nēģu zvejā Sakas upē vai ar lielo kuģi reņģu zvejā un iejustos zvejnieka ādā! Savukārt tiem, kuri aizrāvušies ar Latvijas putnu un tauriņu skaitīšanu un vērošanu, Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani izstrādājis 10 putnu un tauriņu vērošanas maršrutus visā novadā. Uz izstādi dosies arī Ziemupes rūķi, kuri katram apmeklētājam pastāstīs, cik lieliska ziemas laikā ir atpūta kopā ar ģimeni Rūķupē, un aicinās piedalīties aktivitātē, kur varēs laimēt dāvanu kartes visai ģimenei.

Nakšņo kā barons!

Slīteres Nacionālā parka dabas burvība, Lībiešu krasta ciemu īpatnējais šarms, vietējo gardumu klāsts, atklājumi Dundagas pilī un satikšanās Kolkasragā – tik vilinošs ir Dundagas novada piedāvājums. Novada ekspozīcijā varēs iepazīties ar šī gada jaunumiem: Mājas kafejnīcu dienu norisi līdztekus Slīteres ceļotāju dienām 1. un 2. jūnijā, jaunā multifunkcionālā Kolkas Lībiešu saieta nama darbību un pastaigu taku tīklu Dundagas centrā. Taču jau tagad Dundagas novada iedzīvotāji un viesi var novērtēt atjaunoto Zēņu dīķa atpūtas teritoriju Kolkas pievārtē, Dundagas centrā izgaismoto strūklaku, labiekārtoto peldvietu Pācē un ērti aprīkoto stāvlaukumu ar elektroautomobiļu uzlādes iespēju Kolkā. Dundagas novada ekspozīcijā varēs ne tikai nofotografēties ar Košraga “Pītagu” zilo gotiņu, bet arī piedalīties izlozē un laimēt vērtīgu balvu – nakšņošanu Dundagas pils Barona apartamentos.

Jau vēštīts, ka izstādē “Balttour 2019” tūroperatori, tūrisma aģentūras un citi nozares uzņēmumi piedāvās izdevīgākos ceļojumus un aktīvās atpūtas galamērķus teju 200 valstīs. Izstādē ceļotājgribētāji varēs uzzināt ne tikai par dažādu valstu tūrisma iespējām, bet arī uzreiz iegādāties ceļojumus.

Savus piedāvājumus prezentēs Latvijā esošie tūrisma operatori un aģentūras kā “Tez Tour”, “Novatours”, “Kidy Tour”, “Alida Tūrs”, “Begonija”, “Mouzenidis Travel”, turklāt pirmo reizi izstādē piedalīsies arī Latvijas tirgū jaunākie tūroperatori “Tui” un “Itaka”.

Izstādi “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”.

Galerijas nosaukums

LA.lv