Laukos
Dārzeņi un augļi

Banka “Citadele” piešķīrusi aizdevumu “Mārupes siltumnīcām” 707 000 eiro apmērā0


SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.
SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.
Foto: LETA

Banka “Citadele” piešķīrusi aizdevumu dārzeņu audzētājam SIA “Mārupes siltumnīcas” 707 000 eiro apmērā, pavēstīja bankā.

Pēc bankā vēstītā, “Mārupes siltumnīcas” ar bankas “Citadele” aizdevumu turpina modernizēt dārzeņu ražošanas infrastruktūru un ieviest jaunas audzēšanas tehnoloģijas.

Lai dārzeņiem augšanas procesā labāk nodrošinātu tīra ūdens apgādi, siltumu un gaismu, uzņēmums “Mārupes siltumnīcas” modernizēs ražošanas infrastruktūru. Audzēšanas procesam nepieciešamo ūdens daudzumu nodrošinās, izveidojot divus jaunus ūdens urbumus un uzstādot ūdens attīrīšanas sistēmas. Savukārt nepieciešamā siltuma un ogļskābās gāzes ražošanai uzstādīs koģenerācijas iekārtu ar nepieciešamo infrastruktūru, informēja bankā.

“Pēdējos divos gados uzņēmums nav veicis būtiskas investīcijas vai ieviesis jaunumus, tāpēc šogad plānojam gan maksimāli izmantot jau esošās iespējas, gan arī ieviest jaunas produkcijas audzēšanas tehnoloģijas. Investīcijas nodrošinās dārzeņu audzēšanai labvēlīgākus apstākļus, kā arī samazinās riskus, kas saistīti ar audzēšanai būtisku resursu, piemēram, tīra ūdens, siltuma un gaismas nepieciešamību. Šis ir kārtējais solis ceļā uz pilnīgu ražošanas procesa modernizāciju, bet darāmā vēl ir daudz,” sacīja “Mārupes siltumnīcu” līdzīpašniece Kristīne Brunovska.

2018.gadā “Mārupes siltumnīcu” apgrozījums bija 9,969 miljonu eiro. Uzņēmums audzē dārzeņus segtajās platībās. 2018.gadā 8,6 hektāru platībā tika izaudzētas 4776 tonnas gurķu un tomātu.

Kompānija “Mārupes siltumnīcas” reģistrēta 2008.gadā un ir SIA “Sabiedrība Mārupe” meitaskompānija.

Jau ziņots, ka banka “Citadele” pagājušajā gadā strādāja ar auditēto peļņu 33,037 miljonu eiro apmērā, kas ir vairākkārt lielāka nekā 2017.gadā. Savukārt bankas “Citadele” aktīvi 2018.gada 31.decembrī bija 2,33 miljardu eiro apmērā, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2017.gada beigās.

2015.gada 20.aprīlī Privatizācijas aģentūra pabeidza valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanas darījumu, Latvijas valdības apstiprinātā investora “Ripplewood” meitaskompānijai ASV “RA Citadele Holdings LLC” un 12 starptautisku investoru grupai kļūstot par bankas 75% plus vienas akcijas īpašnieku. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) īpašumā saglabājusi 25% mīnus vienu bankas akciju.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2018.gada beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas “Citadele” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas