Laukos

“Bauskas alus” apgrozījums pērn pārsniedzis piecus miljonus eiro0

“Bauskas alus” meistars Jānis Zālītis (no kreisās) un uzņēmuma vadītājs Vladmirs Barskovs. Foto Juris Zigelis

Alus un kvasa ražotāja AS “Bauskas alus” pagājušajā gadā strādāja ar 5,226 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 29,2% – līdz 635 635 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma palielināšanās skaidrojama ar akcīzes nodokļa pieaugumu alum no 2017.gada 1.marta par 7,1%, kā arī produkcijas realizācijas apmēra pieaugumu par 1,4% alum un par 4,9% bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Vienlaikus pagājušā gada beigās palielinājās uzņēmuma aizņēmumi kredītiestādēm, jo 2017.gadā, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu, kompānija modernizēja ražošanas iekārtas, iegādājoties jaunas ražošanas iekārtas un apkures katlu, atlikušo summu apmaksājot no bankas līdzekļiem.

2018.gadā plānots koncentrēt darbību uz pārdošanas apmēru palielināšanu visos tirgus segmentos. “Bauskas alus” arī plāno veikt kosmētiskos remontus administratīvajā ēkā, ražošanas ēkā, gatavās produkcijas noliktavā un arī katlu mājā. Tāpat plānots strādāt pie siltumizolācijas atjaunošanas ūdens vadiem, un esošo vadu izolēšanas ar aizsargapvalku.

“Bauskas alus” reģistrēts 1999.gadā, tā pamatkapitāls ir 786 996 eiro. “Bauskas alus” 100% kapitāldaļu pieder SIA “BA Holdings”, kuras īpašnieks ar 50% kapitāldaļu ir “Bauskas alus” vienīgais valdes loceklis Vladimirs Barskovs, kā arī Jurijs Šancovojs un Boriss Raigorodskis ar 25% kapitāldaļu katrs.

“Bauskas alus” ražo alu, bezalkoholiskos iesala dzērienus “Veselība”, “Porteris”, tējas sēnes dzērienu “Dr. Kombucha” un dabīgi raudzētu kvasu.

LA.lv