Laukos
Bizness

“Bauskas alus” par godu valsts simtgadei laiž klajā jaunu alus šķirni0

“Bauskas alus” meistars Jānis Zālītis (no kreisās) un uzņēmuma vadītājs Vladmirs Barskovs. Foto Juris Zigelis

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, alus darītava “Bauskas alus” laidusi klajā jaunu alus šķirni “Latvijas 100”, informē uzņēmumā.

Pie jaunā alus strādāts vairākus mēnešus, atlasot un izmēģinot dažādus apiņu un iesalu veidus, lai izveidotu īpašu recepti par godu Latvijas dzimšanas dienai. Etiķetes dizains ir ieturēts Latvijas karoga krāsās un izceļas ar īpašu greznību, kas raksturo arī piesātināto alus garšas buķeti, ko novērtēs katrs alus pazinējs.

“Patlaban alus ir pieejams Bauskas firmas veikaliņā “Miestiņš un citi labumi”, ceram, ka pavasarī būs jau lielākajos veikalos visā Latvijā,” sacīja uzņēmuma valdes loceklis Vladimirs Barskovs.

“Esmu lepns, ka esam sarūpējuši lielisku dāvanu Latvijai, darot to, ko vislabāk protam – brūvēt alu. Jaunais alus “Latvijas 100” ir premium alus, pie kura strādājam jau ilgu laiku un mūsu darbs ir atspoguļojies bagātīgā un piesātinātā gaišā alus garšā. Uzskatu, ka alus ir izdevies, bet to, lai vērtē alus cienītāji,” atzina vecākais alus meistars Latvijā Kārlis Zālītis, kas 91 gada vecumā vēljoprojām strādā Bauskas alus darītavā.

Galerijas nosaukums

Pērn alus darītavas ražoto bezalkoholisko dzērienu pārdošanas apjoms dekalitros ir palielinājies par 4,9% un alus pārdošanas apjoms ir palielinājies par 1,4%, salīdzinot ar 2016.gadu. Atsevišķi izdalot pircēju iecienītākās alus šķirnes, “Bauskas gaišais alus” 0,5 l apjoms dekalitros ir palielinājies par 10%, savukārt “Bauskas Tumšais alus Premium” 0,5 l palielinājies pa 31%, salīdzinot ar 2016. gada rādītājiem.

Kopumā “Bauskas alus” savā ražotnē 2017.gadā ir investējusi 620 000 eiro.

Jau ziņots, ka “Bauskas alus” 2016.gadā strādāja ar 5,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 492 076 eiro.

“Bauskas alus” ir dibināts 1999.gadā, tā pamatkapitāls ir 786 996 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Latvijā reģistrētā kompānija “BA Holdings”.

LA.lv