Bizness, Piena pārstrāde

Bauskas piena pārstrādes uzņēmumam “Baltic Dairy Board” straujš apgrozījuma kāpums

Piena pārstādes uzņēmums “Baltic Dairy Board” šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 10,475 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 43,4% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, savukāt uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 5,7% un bija 1,045 miljoni eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais finanšu pārskats.

Latvijā “Baltic Dairy Board” pirmajos sešos mēnešis guvis ieņēmumus 3,772 miljonu eiro apmērā, kas ir par 73,8% vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos, Polijā – 4,538 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums 2,3 reizes, Nīderlandē – 825,1 tūkstoša eiro apmēra, kas ir samazinājums par 45,1%, bet Lietuvā – 681,7 tūkstošu eiro apmērā, kas ir kritums par 15,9%.

“2017.gada pirmaja pusgadā piena nozarē bija vērojama salīdzinoši strauja situācijas uzlabošanās. Eiropas tirgos sāka ievērojami paaugstināties industriālo piena produktu cenas, it sevišķi saldā krējuma un sviesta cenas. Saldā krējuma un sviesta cena sasniegusi vēsturiski visaugstāko līmeni un tas arī bija galvenais iemesls svaigpiena cenas pieaugumam Baltijas valstīs un Eiropā. Šāda situācija varētu turpināties arī 2017.gada otrajā pusē,” teikts vadības ziņojumā.

Tāpat uzņēmuma vadība norāda, ka šogad “Baltic Dairy Board” galvenā prioritāte ir nodrošināt nepārtrauktu ražošanu un sākt jaunā produkta GOS (galactooligosaharide) eksportu, pakāpeniski palielinot ražošanas apmēru un tādējādi samazinot ražošanas pašizmaksu un palielinot peļņu. Uzņēmums šogad plāno arī pakāpeniski palielināt uzņēmuma apgrozījumu un peļņu, kā arī piesaistīt investīcijas ražotnes paplašināšanai.

Jau vēstīts, ka “Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada 22.decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada 15.janvārī. Uzņēmuma darbības veids ir svaigpiena un piena blakusproduktu pārstrāde, ražojot izejmateriālu sviestu un piena proteīnu.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievienot komentāru