Tehnika, Tehnoloģijas

Bēnes pagastā plānotais kūtsmēslu tehnoloģijas demonstrējums pārcelts uz Džūksti

Sakarā ar sliktajiem laikapstakliem rīt, 11.oktobrī plānotais kūtsmēslu skābināšanas tehnoloģijas pasākums tiek pārcelts no Bēnes pagastu uz Džūkstes pagastu, informē biedrībā “Zemnieku saeima”.

Pasākums sāksies plkst.15.30, lauka koordinātes 56.806288, 23.357223.

Braucot pa Rīga-Liepāja šoseju, Apšupes krustojumā (Jelgava-Tukums) jānogriežas pa labi uz Tukumu un pēc aptuveni kilometra kreisajā pusē būs redzama attiecīgā ferma.

Slāpekļa zudumi no lopkopības ir gan ekonomiski, gan ekoloģiski nevēlami. Viena no iespējām to samazināšanai ir šķidrmēslu paskābināšanas tehnoloģijas izmantošana. Šīs tehnoloģijas ir plaši pārbaudītas un izmantotas Dānijā, bet nav tik pazīstamas pārējā Baltijas jūras reģionā.

Skābināšanas procesa nodrošināšanai nepieciešamā iekārta ir iegādāta projekta “Baltic Slurry Acidification” jeb “Slāpekļa zudumu samazināšana lopkopības nozarē, veicinot šķidrmēslu paskābināšanas tehnoloģijas izmantošanu Baltijas jūras reģionā” ietvaros.

Projekta partneri no Latvijas ir biedrība “Zemnieku saeima”, SIA “Lauku agro”, SIA “Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrs”.

0 Komentāri

  1. Reiz sensenos laikos, kad avīzi Vakara Ziņas vēl iespieda uz dzeltena papīra, vesels tās atvērums bij veltīts stāstam par vīru, kas no kūtsmēsliem dzina kandžu. Jauns esot labi aizmirsts vecais; varbūt atkal jāceļ godā šobrīd jau piemirsto tehnoloģiju?

Pievienot komentāru