Laukos
Bizness

Berlīnes “Zaļajā nedēļā” Latviju klātienē pārstāvēs desmit ražotāji0


Viens no Berlīnes “Zaļās nedēļas” stendiem
Viens no Berlīnes “Zaļās nedēļas” stendiem
Pārtikas industrijas izstāde Berlīnē. Foto-LETA/AFP

Starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa” Berlīnē Latvijas nacionālajā kopstendā šogad klātienē piedalīsies desmit mājražotāji un komersanti, kā arī stendā varēs iegādāties vairāku citu ražotāju produkciju, informēja Agroresursu un ekonomikas institūtā (AREI).

Izstādē klātienē piedalīsies zemnieku saimniecības “Kalnu medus” biškopis Sandris Akmaņs ar medus produkciju, individuālais komersants “55 mārītes” ar tējām, SIA “Baltic Wild” ar medījumu gaļu un konserviem, “IR avots” ar putoto medu, zemnieku saimniecība “Jāņkalni” ar sukādēm un sīrupiem, SIA “Skrīveru pārtikas kombināts” ar konfektēm “Gotiņa”, bērzu sulu pārstrādes uzņēmums “Sula”, kā arī kompānija “Kurzemnieku ražojumi” ar žāvētiem āboliem un to čipsiem, SIA “Rozīne”, kas piedāvās Skrīveru mājas saldējumus un sorbertu, kā arī SIA “Nuteko” ar riekstu sviestu.

Latvijas stendā šogad varēs iegādāties arī “Kurzeme GB” nēģus, zīmola “Kārums” (“Rīgas piensaimnieks”) svaigo, ķimeņu sieru un biezpiena sieriņus, piena pārstrādes uzņēmuma “Smiltenes piens” biezpienu un “Talsu piensaimnieks” sierus “Talsu rituli zaļais” un “Talsu ritulis sarkanais”, uzņēmuma “Rānda” mencu aknu krēm, kompānijas “Karavela” zīmola “Kaija” siļķi “Matje”, kā arī ķilavu filejas, šprotes, sardīņu filejas, zivju pārstrādes uzņēmumu “Brīvais vilnis” šprotes, šprotes un sardīnes, kā arī “Gamma A” šprotes, uzņēmuma “Aibi” aļņa konservus un liellopu desiņas. Tāpat izstādē būs pieejama maiznīcu “Donas” un “Lāči” produkcija, “Rēzeknes gaļas kombināts” desas un kūpinājumi, “Brāļa alus” un “Ilgezeem” produkcija, kā arī “Warasula” sīpolu džams un “Lotes” rotaļlietas.

Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs šogad “Zaļajā nedēļā” piedalās kā Eiropas Kultūras mantojuma un Latvijas simtgades nesējs. Kultūras tradīcijas varēs baudīt Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja stūrītī Latvijas stendā pie Brīvdabas muzeja lībiešu sētas “Dēliņu” dzīvojamās mājas fotogrāfijas.

Latviju izstādē devušies pārstāvēt arī saimnieces un amatnieki, tostarp “Dēliņu” sētā rosīsies saimniece Ilze Briede, kas ceps maizi, kokamatnieks Jānis Jēkabsons grebs karotes, amatnieki Anita Kovjazina un Harijs Kalējs apstrādās dzintaru un apmeklētājiem piedāvās dzintara rotas. Saimniece Kristīne Kūla stāstīs par Brīvdabas muzeju un mudinās viesus ciemos. Izstādē Latviju pārstāvēs arī amatnieki, kas darinās rotaļlietas, kā arī gastronomiskās Latvijas pārstāvji ar alu, medu, ogām, medījumiem, dabīgiem dzērieniem, saldējumu, tējām un citu produkciju.

Pirmo reizi Berlīnes stendā piedalīsies uzņēmums “Mazsālijas”, kas piedāvā atpūtas iespējas viesu mājā. Savukārt biedrība “Lauku ceļotājs” izstādē piedalīsies un tās apmeklētājus informēs par Latvijas simtgades pasākumiem.

Stendu apmeklēs arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar svītu, tiksies ar dažādu valstu pārstāvjiem un apmeklēs samitu un paneļdiskusijas par lauksaimniecību saistītām tēmām.

Latvijas nacionālo kopstendu izstādē “Zaļā nedēļa 2018” arī šogad organizē AREI Starptautisko pārtikas izstāžu projekta īstenotāji sadarbībā ar Zemkopības ministriju.

Izstāde “Zaļā nedēļa” šogad notiks jau 83.reizi, laikā no 19.janvāra līdz 28.janvārim. Izstādi katru gadu apmeklē apmēram 400 000 apmeklētāju.

“Zaļajā nedēļā” Latvijas uzņēmumi piedalās kopš 1992.gada, savukārt 2015.gadā Latvijai izstādē bija pirmo reizi bija partnervalsts statuss, kas nozīmēja 650 kvadrātmetrus plašu stendu, īpašu kultūras programmu, kā arī atklāšanas pasākuma organizēšanu.

LA.lv