Laukos
Bizness

Bezmaksas pienu šajā mācību gadā saņems 1082 skolas un bērnudārzi0

Ilustratīvs attēls.

Noslēgusies pieteikšanās apvienotajai programmai skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu un sākotnējie dati liecina, ka bezmaksas pienu šajā mācību gadā saņems tikpat liels izglītības iestāžu skaits kā iepriekš – 1082 izglītības iestādes, liecina informācija Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājaslapā.

LAD atgādina, ka augļus un dārzeņus šajā mācību gadā saņems bērni ne tikai pamatskolās, bet arī vairāk nekā 450 bērnudārzos – kopumā 1227 izglītības iestādēs.

LAD arī informē, ka gan piena produkti, gan augļi un dārzeņi tiks dalīti katrā mācību nedēļā trīs reizes. Pienu skolās sāks saņemt no šā gada 1.oktobra, savukārt augļu un dārzeņus – no 1.novembra.

Piena porcijas lielums vienam bērnam būs ne vairāk kā 250 mililitri, savukārt augļu un dārzeņu izdale paredzēta 100 gramu porcijās – varēs saņemt svaigu augļu (ābolu, bumbieru, dzērveņu), dārzeņu (burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju) vai to asorti porcijas. Dzērvenes būs iespējams saņemt tikai asorti porcijā kopā ar citiem augļiem vai dārzeņiem.

Jau ziņots, ka programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” apvienotas vienā programmā. Piena produktus un augļus un dārzeņus bez maksas šajā mācību gadā saņems gan bērni pirmskolās, gan 1.-9.klašu skolēni.

Produktiem arī turpmāk jāatbilst nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām (augļiem un dārzeņiem tikai zaļās krāsas norādes prasības) vai bioloģiskās lauksaimniecības shēmas prasībām. Augļiem un dārzeņiem jāatbilst integrētās audzēšanas prasībām. Transportēšanas attālumus no ražošanas vietas līdz izglītības iestādei nedrīkstēs pārsniegt 300 kilometrus.

LA.lv